Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Daniel Bewley o rywalizacji z Bartoszem Zmarzlikiem „Być może brakuje mi bezwzględności”

Daniel Bewley
Fot. Taylor Lanning

Autor: Marcin Boroch

Daniel Bewley o rywalizacji z Bartoszem Zmarzlikiem „Być może brakuje mi bezwzględności”

Naszym gościem środowego Magazynu Best Speedway TV był zawodnik Betardu Sparty Wrocław, Daniel Bewley. Brytyjczyk został zapytany o rywalizację z Bartoszem Zmarzlikiem i o bezwzględność na torze.

Wielu uważa, że Daniel Bewley rozwinął skrzydła, gdy dość nieoczekiwanie „wbił się” do cyklu Speedway Grand Prix po wykluczenie z turnieju zawodników z Rosji, czyli Emila Sajfutdinova i Artioma Łagutę. Dołączenie do cyklu przez Brytyjczyka okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem zawodnik Betardu Sparty Wrocław w swoim debiucie zajął w klasyfikacji generalnej szóste miejsce. Co więcej, udało mu się wygrać dwie rundy. Podczas naszego Magazynu zapytaliśmy Dana o jego rywalizację ze Zmarzlikiem. Często słuchane są głosy, że Brytyjczyk jest w stanie w przyszłości zakończyć hegemonie Polaka.

W pierwszych trzech rundach nie pokazałem, abym był do tego zdolny, ale robię wszystko, aby jak najbardziej to osiągnąć — taki jest cel. Cały czas dochodzą do mnie sygnały, że jestem w stanie walczyć z Bartkiem. Fajnie, że ludzie tak mówią, ale nie skupiam się na tym, ponieważ wciąż mam dużo do poprawy, a to jest teraz dla mnie najważniejsze. Fajnie, że jest ktoś taki, jak Bartosz Zmarzlik. Na tym to polega, aby wszyscy się pchali do przodu i mieli za kim gonić, aby po prostu stawać się coraz to lepszym zawodnikiem — komentuje.

Został również zapytany o bezwzględność na torze. Zdaniem Brytyjczyka, który też jako przykład podał Jasona Doyle, bezwzględność nie jest receptą na sukces, ale może być to pomóc w osiągnięciu lepszych wyników.

Być może brakuje mi bezwzględności na torze i muszę to sprawdzić. Nie jest to jednak zawsze recepta na sukces. Jason Doyle był zbyt bezwzględny w 2016 roku kiedy walczył o swoje pierwsze mistrzostwo świata, którego ostatecznie nie zdobył. Udało mu się to rok później, ale nie jest to taka prosta recepta, że jak jeździsz agresywniej, to sukces przyjdzie sam — dodaje.

Obecny sezon Speedway Grand Prix dla Daniela Bewleya nie jest zbytnio udany. Brytyjczyk, co prawda zajmuje wysoką szóstą pozycję, lecz traci aż 22 oczka do liderującego Bartosza Zmarzlika, a do będącego przed nim w klasyfikacji generalnej Mikkela Michelsena — osiem. Co więcej, niezwykle ciasno jest za jego plecami, bowiem dwunasty w rankingu Szymon Woźniak traci do zawodnika Betardu Sparty Wrocław zaledwie cztery punkty.

20230917 DSC05254
Fot. Kazimierz Kożuch
362269967 10161240940176738 4819160201213146585 n
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *