Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Damian Dróżdź: „Jest fajna atmosfera, wszyscy się dogadują, i chyba o to chodzi”

Damian Dróżdż

Autor: Dawid Ociepa

Damian Dróżdź: „Jest fajna atmosfera, wszyscy się dogadują, i chyba o to chodzi”

Damian Dróżdż, zawodnik Metalika Recykling Kolejarza Rawicz zajął dziewiąte miejsce w 49. Memoriale im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie. Jak sam przyznał, była to dobra okazja do przedsezonowych jazd.

W Bydgoszczy zachwyceni folią. „Jestem zadowolony z otwarcia tego sezonu”

Na pewno było fajnie tu pojeździć i bardzo dziękuję, że mogłem sobie tutaj pojeździć przed sezonem. – przyznał Damian Dróżdż. No troszkę szukaliśmy ustawień, potem jakieś usterki motocykla w trakcie zawodów… Ale i tak oceniam w miarę pozytywnie to wszystko, na pewno mogłoby być dużo lepiej, ale walczymy dalej i będziemy, że tak powiem, mądrzejsi.

Jednak jak sam to określił, nie jest zadowolony z tego, jak sobie poradził. Z drugiej strony, zdołał już znaleźć sedno problemu, a to na pewno uspokoi fanów drugoligowego klubu z Rawicza.

Zadowolony nie jestem. Zadowolony bym był, jakbym zrobił 15 punktów… A tak poważnie mówiąc, myślałem, że gdzieś w okolicach 8-10 punktów się zakręcę, niestety, raczej brakło. Myślę, że raczej brakło ustawień szczęścia też z motocyklami, ale wiemy, nad czym pracować – powiedział 26-latek z Częstochowy.

Wychowanek częstochowskiego Włókniarza ostatni raz w swoim macierzystym klubie startował w 2019 roku, choć na tor wyjechał tylko pięć razy. Zapytany o to, czy ówczesny tor przypominał ten zastany na turnieju, odpowiedział, że:

Bardzo się różni. Myślę, że mogło to być spowodowane pogodą, bo ten tor to był rzeczywiście skała, był bardzo twardy, ale co można powiedzieć – na tę pogodę, co mieliśmy, i tak był super przygotowany.

Zawodnik Metalika Recykling Kolejarza Rawicz odniósł się również do pytania o szanse na dobry wynik klubu w nadchodzących rozgrywkach. Według niego:

Póki co, jesteśmy po pierwszych treningach. O siłach będziemy mogli rozmawiać tak naprawdę po sparingach w przyszłym tygodniu, ale póki co, wszystko wygląda dobrze. Jest fajna atmosfera, wszyscy się dogadują, i chyba o to chodzi – zakończył Damian Dróżdż.

Fot. Damian Dróżdż/facebook.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *