Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Czy to będzie nowy lider Startu? „Chciałbym znaleźć się w TOP 5 ligi”

lider Startu
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Czy to będzie nowy lider Startu? „Chciałbym znaleźć się w TOP 5 ligi”

Start Gniezno spróbował odpowiedzieć na tarnowski drugoligowy dream team i również zbudował solidną drużynę, która przy sprzyjających okolicznościach i dobrej formie wszystkich zawodników może nawet powalczyć o awans. Jedną z nowych twarzy w klubie z pierwszej stolicy Polski jest Kevin Woelbert.

Niemiec w sezonie 2023 miał podpisany kontrakt w Rzeszowie, jednak w trakcie sezonu stracił miejsce w składzie najlepszej drużyny najniższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Nie pozostawało mu więc nic innego jak poszukać nowego zespołu właśnie w tej lidze. Wybór padł na gnieźnieński Start. Zawodnik wytłumaczył tę decyzję w rozmowie dla sportowegniezno.pl.

–  Dlaczego zdecydowałem się na Gniezno? Przede wszystkim ze względu na konkretne plany działaczy, które widać po zawodnikach. Klub ma bardzo dobry skład na 2.ligę i wielkie szanse, aby znów awansować nie tylko do play-off, ale i do 1.ligi. Przychodzę tutaj właśnie dlatego, że jest wizja walki o coś więcej niż tylko wygrywanie pojedynczych spotkań. O ile mnie pamięć nie myli, byłem u was w 2008 roku po kilku sezonach spędzonych w Zielonej Górze. Wiele z tego nie pamiętam, ale to już stara historia. Teraz trzeba skupić się na nowych celach, a głównie zrobieniu kroku w stronę 1.ligi, bo wiem, że tego chcą kibice. Ale pamiętajmy, że to tylko sport, więc wszystko jest możliwe – mówi Woelbert.

34-latek ma bardzo ambitne plany na sezon 2024. Kibice Startu po jego słowach mogą oczekiwać, że Niemiec będzie liderem drużyny. Zapowiedział on bowiem, że chce znaleźć się w ścisłej czołówce żużlowców 2. Ligi pod względem indywidualnych statystyk. Ponadto Kevin Woelbert zamierza również powalczyć zarówno o udział w SEC oraz SGP.

– Moim najważniejszym celem będzie oczywiście dobre zaprezentowanie się w barwach Startu. Nie wyobrażam sobie, abyśmy nie walczyli o najwyższy cel i osobiście chcę klubowi w tym pomóc. Liczę, że tak jak w latach ubiegłych będę w stanie zaprezentować się na tyle dobrze, że chciałbym znaleźć się w TOP5 2.ligi. To mój ligowy cel na 2024 rok. Indywidualnie chciałbym zakwalifikować się do finałowych zmagań w SEC i GP Challenge. Jeśli udałoby mi się choć część z tego zrealizować, będę bardzo zadowolony – powiedział Niemiec dla lokalnego portalu.

Woelbert w sezonie 2023 osiągnął w pięciu meczach w barwach Texom Stali Rzeszów średnią 2,100 punktu na bieg. Mimo tego stracił on miejsce w składzie. Rok wcześniej w barwach PSŻ-u Poznań na przestrzeni całego sezonu został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji w drugoligowej klasyfikacji.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×