Czy Stal zabłyśnie w Lesznie? Zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów

Już dziś odbędzie się mecz w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO Unią Leszno a MOJE BERMUDY Stal Gorzów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.30.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że będzie to mecz do jednej bramki. Kompletna FOGO Unia Leszno zajmuje bowiem pierwsze miejsce w tabeli, natomiast Stal Gorzów zamyka ją nie mając na koncie ani jednego punktu. Jeśli jednak przyjrzymy się sytuacji oraz formie obu ekip, możemy spodziewać się, że spotkanie to może mieć ciekawy przebieg. Faworyzowana drużyna gospodarzy wygrała wszystkie swoje mecze w tym sezonie, ale warto zauważyć, że nie są to już tak przekonujące zwycięstwa jak w ubiegłym sezonie. Świadczy o tym np. wtorkowy mecz leszczynian przeciwko drużynie z Zielonej Góry. Podopieczni Piotra Barona nie najlepiej rozpoczęli spotkanie i musieli odrabiać spore straty. Ostatecznie po emocjonującej końcówce wygrali 47-43.

Z kolei gorzowianie z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Niestety ewidentnie nie mają w tym sezonie szczęścia. W zdobywaniu meczowych punktów najpierw przeszkodził im pożar rozdzielni elektrycznej, a następnie zły stan toru w Grudziądzu. W obu tych spotkaniach podopieczni Stanisława Chomskiego mogli zawalczyć o pełną pulę. Na swoim torze prowadzili przecież z faworyzowaną drużyną z Częstochowy, a w Grudziądzu nieznacznie przegrywali w bardzo zaciętym meczu.

Historia spotkań tych drużyn zwiastuje nam wielkie emocje. W sezonie 2019 to właśnie Stal Gorzów była jedyną drużyną, która potrafiła pokonać Mistrza Polski z Leszna. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że mecz był rozgrywany na gorzowskim torze.


A jak wyglądały pojedynki tych drużyn na stadionie im. Alfreda Smoczyka? Rok temu Unia wygrała 51:39. Z kolei dwa sezony wstecz obie ekipy dwukrotnie mierzyły się ze sobą w Lesznie i oba te spotkania wygrali biało-niebiescy, ale z mniejszą przewagą. Jednak w 2017 roku gorzowianie wywieźli z Leszna komplet punktów i w piątek na pewno będą chcieli powtórzyć ten sukces.

Czy Stal w końcu zabłyśnie i przerwie serię zwycięstw “Byków”? Czy może FOGO Unia Leszno tradycyjnie już dopisze kolejne dwa oczka do swojego pokaźnego dorobku?

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Niels Kristian Iversen
3. Szymon Woźniak
4. Bartosz Zmarzlik
5. Anders Thomsen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

FOGO Unia Leszno
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

fot. Speedwayekstraliga.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *