Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Betard Sparta postawi kropkę nad i? Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Sparta
Fot. Czarny Productions

Autor: Jagoda Burka

Czy Betard Sparta postawi kropkę nad i? Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami niedzielny ćwierćfinałowy rewanż, w którym Fogo Unia Leszno przyjedzie na Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Przypomnijmy, że poprzedni mecz zakończył się wynikiem 42:48 dla Betard Sparty. 

Woźniak pewny udziału w SGP 2024. Co się musi stać, by dołączył do niego Pawlicki?

Tak, jak już wcześniej podkreślano, poprzednie starcie zakończyło się zwycięstwem ówczesnych gości. Choć miejscowi zawodnicy mieli pewne problemy z ustawieniami, nie można było nie dostrzec zażartej walki toczącej się na leszczyńskim torze. Szczególnie zachwycający byli Janusz Kołodziej oraz Piotr Pawlicki, dla którego tor w Lesznie nie ma żadnych tajemnic. Betard Sparta Wrocław zdołała wypracować sześciopunktową przewagę, którą będzie próbowała utrzymać w zbliżającym się niedzielnym pojedynku.

Dariusz Śledź, podejmując decyzję w drugim ćwierćfinale, skupił się głównie na jednej zmianie w składzie, w porównaniu do pierwszego meczu tej fazy zawodów. Jego wybór dotyczy zamiany miejsc między dwójką juniorów. W związku z tym numer czternasty przypadł Kevinowi Małkiewiczowi, natomiast pozycję „piętnastki” zajmie Bartłomiej Kowalski. Również trener Piotr Baron postanowił zastosować analogiczny model roszad w składzie swojej drużyny.

Kiedy drużyna Fogo Unii Leszno przyjeżdża do Wrocławia, możemy być pewni, że czeka nas prawdziwa uczta emocji. Chociaż wyniki czasami nie oddają tego w pełni, to zazwyczaj oglądamy zaciętą walkę aż do ostatnich metrów. Wielokrotnie zdarza się, że zdobycze punktowe obu zespołów są niemal identyczne, a losy zwycięstwa przeważają się na odpowiednią stronę dopiero w ostatnim wyścigu. Taka nieprzewidywalna atmosfera zawsze dostarcza ogromnych doznań i nie inaczej powinno być i tym razem.

Przypomnijmy, że wszystkie rewanżowe ćwierćfinałowe starcia odbędą się o jednej godzinie. Mecz pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Fogo Unią Leszno będziemy mogli oglądać na Eleven Sports 1 już od godziny 18:30. Start do pierwszego biegu zaplanowany jest na godzinę 19:15. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Kalwasiński. 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

9. Piotr Pawlicki

10. Daniel Bewley

11. Artem Łaguta 

12. Tai Woffinden

13. Maciej Janowski

14. Kevin Małkiewicz

15. Bartłomiej Kowalski

Fogo Unia Leszno:

1. Bartosz Smektała

2. Janusz Kołodziej

3. Chris Holder

4. Jaimon Lidsey

5. Grzegorz Zengota

6. Antoni Mencel

7. Damian Ratajczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *