Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ostatnia umiera nadzieja! Czy Ostrów sprawi niespodziankę w Zielonej Górze? [ZAPOWIEDŹ]

Ostrów
Fot. Marta Astachow

Autor: Marcin Boroch

Ostatnia umiera nadzieja! Czy Ostrów sprawi niespodziankę w Zielonej Górze? [ZAPOWIEDŹ]

Enea Falubaz Zielona Góra w rewanżowym spotkaniu półfinałowym podejmie na własnym stadionie Arged Malesę Ostrów Wielkopolski. Zielonogórzanie będą chcieli dopełnić formalności i nadal pozostać drużyną bez porażki. Z kolei skazywani na pożarcie ostrowianie pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Początek mecz zaplanowano na godzinę 14:00.

Gospodarze są zdecydowanym faworytem starcia. Niepokonany jak dotąd zespół stawia bardzo ciężkie warunki wszystkim zespołom, które zawitają do Zielonej Góry. Świadczą o tym statystyki. Jak dotąd objechali u siebie w tym sezonie 8 spotkań i tylko raz nie zaaplikowali swoim rywalom przynajmniej 50 punktów. Najbliżej szczęścia byli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk. Gdańszczanie w fazie zasadniczej polegli 41:49, lecz już w ćwierćfinale, jadąc bez swojego lidera — Nicolaia Klindta, wywalczyli raptem 31 oczek.

Co więcej, w bardzo dobrej dyspozycji są ostatnio Przemysław Pawlicki, Luke Becker czy Rasmus Jensen, którzy w trójkę w Ostrowie zrobili aż 38 punktów. Amerykanin natomiast w czterech kolejnych spotkaniach kończył z dwucyfrówką na koncie, podobnie zresztą jak starszy z braci Pawlickim i Duńczyk, z tą różnicą, że w ostatnich 5 meczach tylko raz nie zdobyli oni przynajmniej 10 punktów. Próżno zatem szukać słabych stron w szeregach Myszek.

Ostrów z kolei był blisko sprawienia niespodzianki i przerwania serii zwycięstw. Przed biegami nominowanymi prowadzili 40:37, lecz przegrali najważniejsze wyścigu 2:10, przez co w całym spotkaniu ulegli 42:47. Jadąc do Zielonej Góry, próżno szukać w ich ekipie mocniejszych stron. Fakt, para juniorska Krawczyk i Szostak stanowi o ich sile, lecz często brakuje punktów formacji seniorskiej. Jedynie Oliver Berntzon był w stanie wywalczyć tyle samo punktów, co Jakub Krawczyk. Słabo spisali się między innymi Grzegorz Walasek (2), czy Tobiasz Musielak (5).

Podczas ostatniej wizyty w Zielonej Góry, zawodnicy Mariusza Staszewskiego byli w stanie wywalczyć zaledwie 36 punktów, choć po 9. biegach przegrywali zaledwie różnicą dwóch. Liderami byli wówczas Benrtzon i Musielak (po 9 oczek).

ENEA Falubaz Zielona Góra — Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, 17 września, niedziela, godzina 14:00, transmisja CANAL+ Online.

Awizowane składy:

Zielona Góra:

9. Piotr Pawlicki

10. Rasmus Jensen

11. Rohan Tungate

12. Luke Becker

13. Krzysztof Buczkowski

14. Maksym Borowiak

15. Michał Curzytek

Ostrów Wielkopolski:

  1. Tobiasz Musielak
  2. Matias Nielsen
  3. Grzegorz Walasek
  4. Francis Gusts
  5. Oliver Berntzon
  6. Sebastian Szostak
  7. Jakub Krawczyk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *