Żużel - Best Speedway Tv

Ostatnia umiera nadzieja! Czy Ostrów sprawi niespodziankę w Zielonej Górze? [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostatnia umiera nadzieja! Czy Ostrów sprawi niespodziankę w Zielonej Górze? [ZAPOWIEDŹ]

Ostrów

Ostatnia umiera nadzieja! Czy Ostrów sprawi niespodziankę w Zielonej Górze? [ZAPOWIEDŹ]

Enea Falubaz Zielona Góra w rewanżowym spotkaniu półfinałowym podejmie na własnym stadionie Arged Malesę Ostrów Wielkopolski. Zielonogórzanie będą chcieli dopełnić formalności i nadal pozostać drużyną bez porażki. Z kolei skazywani na pożarcie ostrowianie pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Początek mecz zaplanowano na godzinę 14:00.

Gospodarze są zdecydowanym faworytem starcia. Niepokonany jak dotąd zespół stawia bardzo ciężkie warunki wszystkim zespołom, które zawitają do Zielonej Góry. Świadczą o tym statystyki. Jak dotąd objechali u siebie w tym sezonie 8 spotkań i tylko raz nie zaaplikowali swoim rywalom przynajmniej 50 punktów. Najbliżej szczęścia byli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk. Gdańszczanie w fazie zasadniczej polegli 41:49, lecz już w ćwierćfinale, jadąc bez swojego lidera — Nicolaia Klindta, wywalczyli raptem 31 oczek.

Co więcej, w bardzo dobrej dyspozycji są ostatnio Przemysław Pawlicki, Luke Becker czy Rasmus Jensen, którzy w trójkę w Ostrowie zrobili aż 38 punktów. Amerykanin natomiast w czterech kolejnych spotkaniach kończył z dwucyfrówką na koncie, podobnie zresztą jak starszy z braci Pawlickim i Duńczyk, z tą różnicą, że w ostatnich 5 meczach tylko raz nie zdobyli oni przynajmniej 10 punktów. Próżno zatem szukać słabych stron w szeregach Myszek.

Ostrów z kolei był blisko sprawienia niespodzianki i przerwania serii zwycięstw. Przed biegami nominowanymi prowadzili 40:37, lecz przegrali najważniejsze wyścigu 2:10, przez co w całym spotkaniu ulegli 42:47. Jadąc do Zielonej Góry, próżno szukać w ich ekipie mocniejszych stron. Fakt, para juniorska Krawczyk i Szostak stanowi o ich sile, lecz często brakuje punktów formacji seniorskiej. Jedynie Oliver Berntzon był w stanie wywalczyć tyle samo punktów, co Jakub Krawczyk. Słabo spisali się między innymi Grzegorz Walasek (2), czy Tobiasz Musielak (5).

Podczas ostatniej wizyty w Zielonej Góry, zawodnicy Mariusza Staszewskiego byli w stanie wywalczyć zaledwie 36 punktów, choć po 9. biegach przegrywali zaledwie różnicą dwóch. Liderami byli wówczas Benrtzon i Musielak (po 9 oczek).

ENEA Falubaz Zielona Góra — Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, 17 września, niedziela, godzina 14:00, transmisja CANAL+ Online.

Reklamy

Awizowane składy:

Zielona Góra:

9. Piotr Pawlicki

10. Rasmus Jensen

11. Rohan Tungate

12. Luke Becker

13. Krzysztof Buczkowski

14. Maksym Borowiak

15. Michał Curzytek

Ostrów Wielkopolski:

  1. Tobiasz Musielak
  2. Matias Nielsen
  3. Grzegorz Walasek
  4. Francis Gusts
  5. Oliver Berntzon
  6. Sebastian Szostak
  7. Jakub Krawczyk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×