Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Czy kluby ponownie zgłoszą Rosjan w trakcie okienka transferowego?

kluby

Autor: Edyta Wojdeł

Czy kluby ponownie zgłoszą Rosjan w trakcie okienka transferowego?

Z uwagi na brak decyzji, ze strony PZM, dotyczącej możliwości powrotu rosyjskich zawodników do startów na żużlowych torach, pojawiły się pewne plotki dotyczące przesunięcia okienka transferowego. Do tak owego działa jednak nie dojdzie. Na dodatek, jak się okazało, kluby będą mogły normalnie kontraktować i zgłaszać Rosjan w składach.

Na pierwszą połowę listopada zaplanowano tradycyjne okienko transferowe i chociaż doskonale wiemy, że fala deklaracji zaczęła płynąć już w czerwcu, to jak się jednak okazuje ten transferowy prąd należ akurat do bardzo zmiennych. Wiele ruchów transferowych jest jednak zablokowanych przez brak decyzji dotyczącej umożliwienia w przyszłym sezonie powrotu do startów rosyjskich żużlowców.

Przez brak konkretnych decyzji ze strony PZM oraz masę plotek dotyczących, tego jakże kontrowersyjnego tematu, pojawiają się co raz to nowe przypuszczenia związane ze zbliżającym się oknem transferowym. Jak jednak, na łomach przeglądsportowy.onet.pl, przekazał, Michał Sikora, do żadnego przesunięcia nie dojdzie. Prezes Polskiego Związku Motorowego swoją decyzję motywował brakiem tak owej potrzeby. Podkreślał on również, że w trakcie trwania okienka kluby mają pełne prawo do zgłaszania każdego zawodnika.

W Zielonej Górze kontrakt nie na jeden a dwa sezony!

Z tak prezentowanej przez PZM sytuacji jasno wynika, że kluby będą miały możliwość, w trakcie okresu transferowego, podpisania kontraktów z dowolnymi rosyjskimi zawodnikami. Niezależnie od tego, czy posiadają oni również polskie obywatelstwo, czy też nie. Taki rozwój sytuacji ma szczególne znaczenie dla Betard Sparty Wrocław. W klubie tym bowiem bardzo wiele zależy od możliwości, bądź nie, powrotu do ścigania, zeszłorocznego zdobywcy tytułu Indywidualnego Mistrza Świata – Artioma Łaguty.

Podobnie prezentuje się również sytuacja klubu For Nature Solutions Apatora Toruń, który niejednokrotnie podkreślał, że nadal ma w swoich szeregach miejsce dla Emila Sajfutdinowa. Jak wszystkim wiadomo, ten rosyjski żużlowiec jest dokładnie w takiej samej sytuacji, co Artiom Łaguta, czyli również posiada zarówno rosyjskie, jak i polskie obywatelstwo.

7 ZOOleszcz GKM Grudziądz – czyli niespełnione marzenia o play-offach [PODSUMOWANIE]

Nie ulega wątpliwości, że oczekiwanie na decyzję Polskiego Związku Motorowego w pewnym stopniu blokuje ostateczne decyzje zarówno ze strony klubów, jak i samych zawodników. Taka sytuacja dotyczy, chociażby Mikkela Michelsena, który nadal oczekuje decyzji dotyczącej Rosjan, w celu podjęcia własnej. Jak bowiem wiadomo każdy żużlowiec chce skorzystać z jak najkorzystniejszej dla siebie oferty, a każdy klub chce zbudować skład pozwalający walczyć o jak najwyższe cele.

Pierwotne doniesienia podawały, że decyzja dotycząca Rosjan miała zapaść już we wrześniu. Jednakże Polski Związek Motorowy nadal analizuje wszelakie elementy prawne, które mają na celu pomoc w postawieniu ostatecznej „kropki nad i”. Cała sprawa jest również nie łatwa dla samych głównych zainteresowanych, którzy już na rok zostali odcięci od źródła dochodu. Chodzą bowiem słuchy, że przedłużenie obecnego zawieszenia, może niektórych z nich kosztować nawet kontynuację kariery.

Czy znakiem tego, w myśl słów Michała Sikory, kluby będą decydować się na podpisywanie, na kolejny sezon, kontraktów z rosyjskimi żużlowcami, przed podjęciem ostatecznej decyzji, dotyczącej ich startów, przez PZM? Tego, bez wątpienia, dowiemy się już niebawem.

Fot. Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Czy kluby ponownie zgłoszą Rosjan w trakcie okienka transferowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *