Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Janusz Kołodziej powróci na mecz z Apatorem Toruń? Zawodnik odpowiada

Janusz Kołodziej
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Janusz Kołodziej powróci na mecz z Apatorem Toruń? Zawodnik odpowiada

Pech nadal nie opuszcza Fogo Unii Leszno. W niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu przeciwko Ebut.pl Stali Gorzów leszczynianie zdecydowanie przegrali, lecz co najważniejsze kontuzji doznał Andrzej Lebiediew. Łotysz w wyniku upadku w wyścigu dwunastym złamał trzy żebra i będzie musiał odpocząć od żużla przez pewien czas. Mimo kolejnego urazu w tym sezonie w obozie Unii kibice z nadzieją mogą patrzeć na zbliżające się mecze.

Janusz Kołodziej w dalszym ciągu leczy kontuzję, którą doznał podczas wyjazdowego meczu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Od tego momentu minął ponad miesiąc, a kapitan Unii nie wystąpił w tym czasie w ani jednych zawodach. Wydaje się, że już niedługo może się to jednak zmienić i lider „Byków” powróci na tor. O tym mają zdecydować najbliższe dni, które przesądzą o tym, czy uda mu się pojechać z KS Apatorem Toruń.

Spotkanie przeciwko „Aniołom” przez wielu kibiców było upatrywane jako możliwość zdobycia ważnych punktów w kontekście walki o utrzymanie. Na pewno Unia z Januszem Kołodziejem w składzie miałaby większe szanse, by tego dokonać. 39-latek podczas swojej rekonwalescencji trenował już na torze. Jak sam przyznał, było to jednak nieco za wcześnie i wpłynęło na przebieg rehabilitacji. Na szczęście teraz przebiega ona już bez zarzutu, a o tym czy wystąpi w sobotnim meczu, mają zadecydować najbliższe dni.

– Na razie mój start w tym pojedynku jest sprawą otwartą, bardzo mi zależy na tym, aby w tej trudnej sytuacji pomóc drużynie. Okazało się, że ten mój ostatni wyjazd na tor był zbyt wcześnie. Trochę nawet mój proces leczenia stanął w miejscu przez ten trening, bo jednak to ramię dostało trochę popalić. Na szczęście widać w rehabilitacji postępy i zmierzam w najbliższych dniach ponownie pojawić się na treningu i wtedy podejmiemy już ostateczną decyzję co do mojego startu – zdradził Janusz Kołodziej na łamach elka.pl.

Spotkanie Fogo Unii Leszno z KS Apatorem Toruń wyjątkowo odbędzie się w sobotę o godzinie 19:30. Początkowo miał to być piątek godzina 18:00, ale w tym samym czasie odbywa się drugi mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, co spowodowało przeniesienie spotkania o jeden dzień.

Janusz Kołodziej
Fot. Czarny Productions
Janusz Kołodziej
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *