Czy ,gdyby nie U24 Ci zawodnicy mogliby zostać bez klub?

Nowy regulamin , nowe zasady, czas na zmiany. Tutaj dokładnie możecie zapoznać się z nowymi zasadami dotyczącymi zawodnika do lat 24 (…). Przyjrzyjmy się kilku zawodnikom , których ta zmiana w regulaminie uratowała przez niezakontraktowaniem się w żadnym klubie.

1.Zacznijmy od wychowanka rzeszowskiej Stali, Patryk Wojdyło. Ten zawodnik od przyszłego sezonu wkracza w wiek seniorski. Wilki Krosno , w których aktualnie jeździ Patryk jest jednym z liderów 2 Ligi Żużlowej, tak więc na przyszły sezon będą chcieli zbudować mocny zespół by powalczyć o awans. Patryk jest jednym z najskuteczniejszych żużlowców drugiej ligi , może się On pochwalić średnią biegową 2,32.

2.Igor Kopeć- Sobczyński to zawodni eWinner Apator Toruń, który w poprzednim sezonie spadł do pierwszej ligi, ale po obecnym sezonie zapowiada się ich wielki powrót do Ekstraligi. Igor od przyszłego sezonu , również wstąpi w progi wieku seniorskiego, niestety w porównaniu do Wojdyły nie notuje On takich świetnych wyników ( średnia biegowa 1,3 punkta). Dzięki zmianie w regulaminie Igor znajdzie może klub po za Ekstraligą, w której będzie nabierał doświadczenia.

3.Lars Skupień, 23 letni wychowanek ROW-u Rybnik ,aktualnie jeżdżący dla SpecHouse PSŻ Poznań również nie notuje fenomenalnych wyników w tym sezonie ( średnia biegowa 0.958 punktu). Być może Lars dostanie szansę by jechać na pozycji zawodnika U24. Tego na pewno dowiemy się już niedługo.

Reszta zawodników , którzy dzięki zasadzie U24 będzie miało szanse na podpisanie kontraktów to:
Oskar Bober ( Motor Lublin)
Kamil Wieczorek (Wilki Krosno)
Piotr Pióro ( Orzeł Łódź)
Marcin Turowski ( MrGarden GKM Grudziądz)
Tomasz Orwat (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)


fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *