Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Składy

Czy ten skład sprawi, że Rzeszów przebije się w przyszłym sezonie do eWinner 1. Ligi?

Rzeszów

Autor: Edyta Wojdeł

Czy ten skład sprawi, że Rzeszów przebije się w przyszłym sezonie do eWinner 1. Ligi?

We wszystkich ligach żużlowych do odjechania zostały już tylko mecze rewanżowe. Będą to zmagania, które zdecydują o ostatecznych układach ligowych na przyszły sezon. Już teraz drużyny, które zakończyły swój udział, w tegorocznych zmaganiach zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu.

Jak powszechnie wiadomo, fundamentem działań wszystkich zespołów jest zawsze budowa składu. Chociaż do otwarcia oficjalnego okienka transferowego pozostała jeszcze chwila, to wstępne rozmowy trwają już prawie wszędzie.

Texom Stal Rzeszów, to drugoligowa drużyna, która tegoroczne zmagania zakończyła na piątej pozycji klasyfikacji. Jak wynika z naszych informacji, przedstawiciele Rzeszowa planują budowę naprawdę ciekawego składu. Do prawdopodobnych, nowych zawodników, którzy mieli, by reprezentować, klub w kolejnym sezonie należą:

– Marcin Nowak (obecnie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – eWinner 1. Liga)
– Jacob Thorssell (obecnie OK Bedmet Kolejarz Opole – 2. Liga Żużlowa)
– Peter Kildemand (obecnie GTM Start Gniezno – eWinner 1. Liga)
– Anders Rowe (obecnie Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski – PGE Ekstraliga)
– Jonas Jeppesen (obecnie zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa – PGE Ekstraliga)
– Philip Hellström Bängs (obecnie Aforti Start Gniezno – eWinner 1. Liga)
– Mateusz Majcher (obecnie Texom Stal Rzeszów – 2. Liga Żużlowa)

Czy ten interesujący skład, w którym uwzględnianych jest dwóch zawodników PGE Ekstraligi, trzech pierwszoligowców, w tym dwóch z drużyny, która w tym sezonie odnotowuje spadek, a także dwóch zawodników reprezentujących 2. Ligę, będzie w stanie faktycznie powalczyć o awans do eWinner 1. Ligi?

Anders Rowe to 20-letni Brytyjczyk, który w tym sezonie w brytyjskiej Premiership reprezentuje zespół Ipswich Witches. W Polsce natomiast zakontraktowany przez Moje Bermudy Stal Gorzów uczestniczył jako reprezentant tego zespołu w rozgrywkach U24, w których udział zakończył z średnią biegopunktową równą 1,968 na 18 pozycji w klasyfikacji.

Drugim z ekstraligowców, którym zainteresowani są w Rzeszowie jest Jonas Jeppesen. Obecny reprezentant zielonaenergia.com Włókniarza Częstochowy w tym sezonie żalił się niestety na dość częste odgrywanie roli “kevlaru” odjeżdżającego jeden bieg w meczu, a następnie zastępowanego przez juniorów. Duńczyk bez wątpienia ma w sobie potencjał, którego jednakże nie miał okazji specjalnie zaprezentować w tym sezonie, jako iż przez cały rok wystartował jedynie 39 razy.

Kolejnymi kandydatami są pierwszoligowcy. Cieszący się sympatią Łodzian Marcin Nowak, który obecny sezon zakończył na 28 pozycji w klasyfikacji generalnej eWinner 1. Ligi, ze średnią biegopunktową równą 1,681. Jak również dwaj obecni zawodnicy Startu Gniezno. Zespołu, który w tym roku zakończył zmagania jako spadkowicz do 2. Ligi Żużlowej. Zarówno Peter Kildemand jak i Philip Hellström Bängs pozostają poza pierwszoligową klasyfikacją. Prawdopodobnie występy obydwu zawodników mieliśmy okazję obserwować częściej w lidze szwedzkiej niż polskiej.

W grę wchodzi także zakontraktowanie obecnego reprezentanta drugoligowego Kolejarza Opole, Jacoba Thorssella, który w tym sezonie może pochwalić się całkiem niezłą średnią biegopunktową wynoszącą 1,987. Jak również pozostawienie obecnego juniora Texom Stali Rzeszów – Michała Majchera, którego z pewnością czeka jeszcze sporo nauki.

fot. Texom Stal Rzeszów – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×