Żużel - Best Speedway Tv

Czy Byki z Leszna zrewanżują się Stali Gorzów? | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Czy Byki z Leszna

Czy Byki z Leszna zrewanżują się Stali Gorzów?

bstv 1536x162 4 1024x108 1

Czy Byki z Leszna zrewanżują się Stali Gorzów?

Już jutro o godzinie 19:15 odbędzie się mecz w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy MOJE BERMUDY Stalą Gorzów a FOGO Unią Leszno. Spotkanie zapowiada się niesamowicie ciekawie, ponieważ mistrzowie Polski mają coś do udowodnienia gospodarzom po przegranej na własnym stadionie na inaugurację rozgrywek.

Na półmetku sezonu obie drużyny dzielą zaledwie dwa punkty w ligowej tabeli. Wydaje się, że to właśnie między klubami z Gorzowa oraz Leszna rozegra się walka o miejsce w fazie play-off, ponieważ na ten moment zajmują one odpowiednio 4 oraz 5 miejsce.

Zwycięzca niedzielnego meczu zdecydowanie zwiększy swoje szanse na awans do najlepszej czwórki zespołów, która daje możliwość walki o medale. Leszczynianie z pewnością będą szukać okazji do rewanżu za porażkę w pierwszej kolejce PGE Ekstraligi, kiedy to ulegli na własnym obiekcie gorzowianom w stosunku 48:42.

Dodatkowego smaku tej rywalizacji dodaje fakt, że będzie to setne spotkanie rozegrane pomiędzy tymi drużynami. Dotychczas 49 meczów padło łupem gorzowian natomiast 45 zakończyło się zwycięstwem leszczynian. Cztery spotkania zakończyły się remisem. W ostatnich latach starcia Stali Gorzów oraz Unii Leszno są niezwykle wyrównane. Świadczyć może o tym ostatnie pięć spotkań rozegranych na stadionie im. Edwarda Jancarza, w których wynik rozstrzygał się dopiero w ostatnim wyścigu.

Czy Stal zabłyśnie na własnym stadionie i zrobi milowy krok w kierunku fazy play-off? A może FOGO Unia Leszno pokaże, że nadal nie ma dla niej rzeczy niemożliwych i pokona gorzowian?

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:

 1. Szymon Woźniak
 2. Marcus Birkemose
 3. Martin Vaculik
 4. Anders Thomsen
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Wiktor Jasiński
 7. Kamil Nowacki

Fogo Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Jaimon Lidsey
 4. Jason Doyle
 5. Piotr Pawlicki
 6. Damian Ratajczak
 7. Kacper Pludra

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

×