Czy to aby na pewno wina pogody? Odwołany mecz Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów.

W piątek o 20:30 mieliśmy zobaczyć zmagania Stali z Lwami, niestety mecz kilka godzin przed startem został odwołany z powodu opłakanego stanu toru. Nasuwa się więc pytanie, winna jest pogoda czy może zarząd?

Z wypowiedzi prezesa Eltrox Włókniarz Częstochowa Michała Świącika wynika, iż we wtorek ulewne deszcze zalały Częstochowę. Opady były niestety większe niż się spodziewano i tor nie był gotowy na to spotkanie.

Klub został również oskarżony o dosypanie materiału na tor oraz specjalne zniszczenie toru by mecz odbył się w innym terminie, wtedy goście z Gorzowa nie mogli by już skorzystać z “zz” za Nielsa Kristiana Iversena. Prezes odpiera jednak wszystkie ataki twierdząc, że tor był przygotowany zgodnie ze wszystkimi wymaganiami a “zz” za Iversena obejmuje Stal do końca drugiej rundy.

IMG 4095 1

Na domiar złego trener Marek Cieślak w piątek zostawił w klubowym sekretariacie kopertę. Jak na razie prezes nie komentuje tej sprawy, gdyż jak twierdzi nie wie co znajduje się w kopercie, ale gdy tylko będzie coś wiedział, wypowie się w mediach.

Podsumowując częstochowianie nie poczuwają się do odpowiedzialności w związku z odwołaniem meczu przeciwko Stali. We wtorek zostanie podjęta decyzja jakie konsekwencje poniesie częstochowski klub. Jak na razie Ekstraliga domaga się zawieszenia toru pod Jasną Góra. Czy to dobra i sprawiedliwa decyzja? Dowiemy się we wtorek.

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *