Przejdź do treści
Aktualności

Czterokrotny mistrz świata tłumaczy swój wpływ na wizerunek sportu „Czujesz się wobec tego zobowiązany”

mistrz świata
Fot. Marta Astachow

Autor: Jan Kamiński

Czterokrotny mistrz świata tłumaczy swój wpływ na wizerunek sportu „Czujesz się wobec tego zobowiązany”

Bartosz Zmarzlik jest aktualnie bez wątpienia największą gwiazdą jeżeli chodzi o polski, jak i światowy żużel. Ten status zdobywał latami, poprzez coraz lepszą i bardziej efektowną jazdę, oraz dzięki wynikom, które z każdym rokiem stają się coraz lepsze i niezwykle imponujące. W tym roku do swojej gabloty mógł dołożyć wiele nagród i jeszcze bardziej zapisać się na kartach historii sportu żużlowego.

Ściganie w tym sezonie dla Bartosza Zmarzlika zakończyła ostatnie runda cyklu Grand Prix, w której to przypieczętował swój 4 tytuł najlepszego żużlowca globu. Można by pomyśleć, że po niezwykle ciężkim sezonie gwiazda Motoru Lublin natychmiast uda się na zasłużony odpoczynek i rozpocznie urlop. Nic bardziej mylnego, ponieważ 28-latka czekała cała masa zobowiązań. Począwszy od spotkań ze sponsorami do licznych wywiadów, rozmów i pytań zadawanych przez media. W związku z tym został zapytany, czy można go nazwać „własnością narodu” i czy nie nie tęskni za czasami, gdzie jako młody chłopak mógł myśleć tylko o występach na torze.

Jest w tym nieco prawdy, aczkolwiek, dlatego że mi bardzo zależy na żużlu i tak dalej, należy to robić, by to promować i pokazywać, by zarażać kolejne osoby tym sportem, żeby też w tym uczestniczyły. Też czujesz się wobec tego trochę zobowiązany, by twój sukces wykorzystać, żeby o twoim sporcie było coraz głośniej – powiedział w rozmowie dla Eleven Sports.

Tak jak tłumaczy Bartosz Zmarzlik, przyczynia się on niesamowicie do promocji sportu żużlowego już nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest on w tym momencie symbolem o porównywalnej rozpoznawalności, jak jeszcze jakiś czas temu, występujący na torach żużlowych Tomasz Gollob. Sam żużlowiec jest jeszcze całkiem młody i może się wydawać, że kolejne tytuły i osiągnięcia będą jedynie kwestią czasu. Może to być wielki pozytyw dla społeczeństwa interesującego się tym sportem. Napływ nowych sympatyków i zwiększenie rozpoznawalności wśród ludzi jest w stanie przynieść za sobą jeszcze wiele korzyści.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×