Żużel - Best Speedway Tv

Czas poznać Mistrza Europy 2021! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Czas poznać

Czas poznać Mistrza Europy 2021!

bstv 1536x162 1

Czas poznać Mistrza Europy 2021!

Ostatnia, decydująca runda Speedway European Championship zawita 10 lipca 2021 do Rybnika. W realnej walce o zwycięstwo w cyklu jest trzech zawodników, a stawką jest awans do cyklu Speedway Grand Prix 2022, więc z pewnością zawodnicy będą bardzo zmotywowani, ale kandydatów do zwycięstwa w ostatniej rundzie Mistrzostw jest znacznie więcej.

Po trzech rundach jest dwóch liderów cyklu z tą samą ilością punktów (39)  – Mikkel Michelsen i Piotr Pawlicki, o dwa punkty za nimi jest Leon Madsen. Najprawdopodobniej to ktoś z tej trójki dzisiaj sięgnie po główne trofeum. Realne, ale o wiele mniejsze szanse mają jeszcze tylko Patryk Dudek i Dan Bewley (odpowiednie 6 i 8 punktów za liderami), natomiast cud musiałby się stać, by wygrał obrońca tytułu, Robert Lambert (26 pkt). Co ciekawe, ostatnim zawodnikiem, który ma matematyczne szanse na tytuł Mistrza Europy jest … Kai Kuckenbeck, pod warunkiem, że zdobędzie 18 punktów, a wszyscy zawodnicy przed nim w tabeli okrutnie zawalą zawody.

Jeżeli chodzi o rybnicką rundę SEC, to faworytów jest naprawdę wielu. Z pewnością do tego grona można zaliczyć wspomnianą trójkę. Mikkel Michelsen wygrał ostatnio zawody w Gdańsku, dodatkowo Duńczyk mieszka w Rybniku, bardzo niedaleko stadionu, więc może znać tajniki rybnickiego toru, o którym mogą nie wiedzieć jego rywale. Piotr Pawlicki ma za sobą niezbyt udany mecz ze Spartą Wrocław, jednak jest to bardzo ambitny zawodnik i świadomość, że może po 4 latach wrócić do cyklu SGP, na pewno go zmobilizuje.

Kolejnym zawodnikiem który z pewnością będzie się liczył w walce o zwycięstwo jest Leon Madsen, który zwyciężył zawody w Rybniku rok temu. Patryk Dudek był jednym z faworytów do wygrania całego cyklu, jednak obecnie ma na to tylko matematyczne szanse, więc pozostaje mu tylko walczyć o medale w ostatniej rundzie.  Na miejscach 5-6 znajdują się Brytyjczycy – Bewley i Lambert. Ten pierwszy ścigał się dla ROW-u 2 lata temu, ten drugi jeszcze w zeszłym sezonie, dlatego nie można ich skreślać w walce o medale przy Gliwickiej 72.

Dla Bartosza Smektały będzie to ważny turniej, gdyż brakuje mu zaledwie jednego punktu do szóstego miejsca, więc na pewno będzie chciał udowodnić, że na wiele go stać, ale zobaczymy czy 23-latek powalczy o medale w tej rundzie. Posiadacz dzikiej karty Rune Holta to również jest nazwisko warte uwagi, bowiem 48 latek na co dzień ściga się w barwach miejscowych Rekinów i jego tegoroczna średnia na rybnickim owalu wynosi 2,419. Nie można zapomnieć o Sergieju Łogaczowie który również ściga się w miejscowym ROW-ie i o Andrzeju Lebiediewie, który dwa lata spędził w rybnickim klubie. Widać zatem, że nie ma wyraźnego faworyta, natomiast istnieje możliwość, że któryś z pozostałych rajderów okaże się czarnym koniem.

Reklamy

Rezerwowymi są świetny w tym sezonie Jakub Miśkowiak i pokazujący sygnały powrotu do formy Wiktor Trofimow, więc może im również uda się pokazać rybnickiej publiczności. Z pewnością czeka nas wspaniałe widowisko. Pierwszy bieg o 19.00.

Lista startowa:
1. Kai Huckenbeck
2. Rune Holta
3. Timo Lahti
4. Bartosz Smektała
5. Patryk Dudek
6. Robert Lambert
7. David Bellego
8. Daniel Bewley
9. Patrick Hansen
10. Andrzej Lebiediew
11. Mikkel Michelsen
12. Nicki Pedersen
13. Piotr Pawlicki
14. Vaclav Milik
15. Leon Madsen
16. Siergiej Łogaczow  

fot. Michał Ślusarski

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×