Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czas na pierwsze spotkania Metalkas 2. Ekstraligi TEXOM Stal Rzeszów vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [Zapowiedź]

Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Jakub Malec

Autor: Edyta Wojdeł

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Czas na pierwsze spotkania Metalkas 2. Ekstraligi TEXOM Stal Rzeszów vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [Zapowiedź]

Przed nami początek sezonu żużlowego 2024. Już w tę sobotę 13.04 o godz. 19:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie odbędzie się jedno z pierwszych spotkań fazy zasadniczej w Metalkas 2. Ekstralidze. Beniaminek TEXOM Stal Rzeszów podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Sobotnie spotkanie będzie jednym z dwóch, planowanych w tym dniu, meczy na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze w poprzednim sezonie wywalczyli sobie awans do Metalkas 2. Ekstraligi. W sobotę na domowym owalu podejmą oni tych, którzy w ubiegłym sezonie z niemałym trudem utrzymali swoje miejsce na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych.

Po zimowej przerwie, przearanżowany zespół rzeszowskich Żurawi rozpoczą treningi na własnym torze. Ku nie małemu zaskoczeniu nie jednego sympatyka sportu żużlowego drużyna z Rzeszowa udostępniła również swój obiekt do treningów, swoim pierwszym tegorocznym, ligowym przeciwnikom. Pomimo szybko ogłoszonych planów sparingowych, finalnie, dla rzeszowskich żużlowych reprezentantów, pierwszy mecz ligowy będzie jednak pierwszą w tym sezonie okazją do sprawdzenia się z innym zespołem.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 2 miesiące!”

Nie oznacza, to jednak, iż reprezentanci beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi nie mieli, po za treningami, okazji do przedsezonowego ścigania. Jacob Thorssell reprezentował swój rodzimy kraj w Finałach Drużynowych Mistrzostw Europy. Dodatkowo ten sam żużlowiec rzeszowskiej Stali wraz ze swoim klubowym kolegą Peterem Kildemandem, zdominowali Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, zajmując kolejno dwa pierwsze miejsca. Po za polskimi granicami równie dobrze zaprezentował się Krystian Pieszczek, który wygrał turniej wielkanocny na torze w Niemieckim Neuenknick. Wygląda zatem na to, że część rzeszowian, pomimo braku sparingów, nie powinna specjalnie narzekać na niedobór przedsezonowej jazdy.

Okazji do jazdy przed rozpoczęciem rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi nie unikali również żużlowcy H. Skrzydlewska Orła Łodzi. Luke Becker wziął bowiem udział w IMME. Oliver Berntzon natomiast wystąpił w częstochowskim Memoriale Idzikowskiego i Czernego oraz wraz z drugim drużynowym kompanem Danielem Kaczmarkiem w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Orły miały także okazję na drużynowe sprawdzenie swoich sił podczas sparingu w Pile. Planów na spotkania towarzyskie było co prawda więcej, jednakże za pozytyw można już uznać wykorzystanie przynajmniej tej jednej okazji. Duże zaskoczenie budzi jednak bez wątpienia, nieobecność w awizowanym składzie Tomasza Gapińskiego. Trener Orłów ma jednak swój specjalny plan i podobno kapitan łódzkiej drużyny ma wystąpić w pierwszym domowym spotkaniu tej drużyny, w miejscu najsłabszego zawodnika sobotniego spotkania.

Smukłe Żurawie czy szlachetne Orły? Komu lepiej uda się rozpocząć nowy sezon 2024? O tym przekonamy się już w tę sobotę!

Fanów czarnego sportu zapraszamy o godz. 19:00 na stadion przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie oraz przed telewizory do Canal+ Sport 5. Początek transmisji o godzinie 18:30. Sędzią zawodów będzie Rafał Kobak.

Awizowane składy:

TEXOM Stal Rzeszów:
9. Marcin Nowak
10. Jacob Thorssell
11. Mateusz Świdnicki (U24)
12. Nicki Pedersen
13. Krystian Pieszczek
14. Wiktor Rafalski
15. Bartosz Curzytek

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Oskar Polis
2. Benjamin Basso (U24)
3. Olivier Berntzon 
4. Daniel Kaczmarek
5. Luke Becker
6. Mateusz Bartkowiak
7. Aleksander Grygolec

376830613 986952942344787 2088797489659493432 n
Fot. Jakub Malec
Orzeł Łódź
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *