Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czas na ostatnią rundę mistrzostw – zapowiedź GP w Toruniu

Czas

Autor: Jakub Bielak

Czas na ostatnią rundę mistrzostw – zapowiedź GP w Toruniu

Choć mistrza świata już znamy, nadal czeka nas walka o pozostałe najwyższe lokaty w cyklu indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Bartosz Zmarzlik do Torunia przyjeżdża cieszyć się tym, co kocha. Dwaj inni nasi reprezentanci – Patryk Dudek oraz Maciej Janowski – mają przed sobą jasne i klarowne cele. Kto zakończy sezon z medalem? Kto utrzyma się w cyklu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy wieczorem, 1 października 2022 roku. 

Motoarena w Toruniu to obiekt doskonale znany wszystkim najlepszym żużlowcom świata. W przeciwieństwie do kilku poprzednich torów w kalendarzu ten nie kryje przed zawodnikami żadnych tajemnic. Najlepsi zawodnicy świata zmierzą się tutaj już po raz piętnasty. Z obecnych uczestników cyklu GP wygrywali tutaj Bartosz Zmarzlik (dwukrotnie) oraz Leon Madsen, Tai Woffinden i Patryk Dudek. 

W sobotni wieczór to właśnie na Patryka Dudka będą zwrócone oczy toruńskiej publiczności oraz całej żużlowej Polski. Zawodnik miejscowego Apatora stoi przed wielką szansą, żeby zgarnąć brązowy medal mistrzostw. Do drugiego Leona Madsena traci aż 17 punktów, więc trudno wyobrazić sobie, aby Duńczyk nie skończył ze srebrem na szyi. O brąz jednak Dudek będzie musiał powalczyć z Robertem Lambertem, Danielem Bewleyem, Fredrikiem Lindgrenem i Maciejem Janowskim. Cztery punkty za Magiciem plasuje się Tai Woffinden, ale Brytyjczyk do Dudka traci już aż 12 oczek, co wydaje się zbyt dużą stratą, aby marzyć o medalu. To właśnie wśród wyżej wymienionych zawodników rozegra się walka nie tylko o ostatnie miejsce na podium, ale także o utrzymanie w cyklu GP na przyszły sezon – taki przywilej spotka pierwszą szóstkę klasyfikacji końcowej. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

O jak najlepsze pożegnanie z tegoroczną rywalizacją postarają się Jason Doyle, Martin Vaculik, Mikkel Michelsen i Jack Holder. Ci zawodnicy nie mają szans na wskoczenie do pierwszej szóstki i muszą liczyć na szansę od organizatorów cyklu, którzy będą mieli do rozdania kilka stałych dzikich kart na przyszły sezon. Warto więc zwrócić na siebie uwagę w ostatnim turnieju sezonu. Szansy na takie wyróżnienie nie ma Paweł Przedpełski, który ma za sobą niezwykle słaby debiut w elitarnym gronie. Torunian z całą pewnością będzie chciał jednak pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością i godnie pożegnać się z cyklem. 

Po raz kolejny kontuzjowanego Andersa Thomsena zastąpi Łotysz, Andrzej Lebiediew. Z kolei w miejsce Maxa Fricke’a pojedzie, po raz pierwszy w życiu jako uczestnik zawodów, a nie rezerwa, Jakub Miśkowiak. Z dziką kartą będziemy z kolei oglądać Kacpra Worynę. Rybniczanin otrzymał to wyróżnienie wskutek swoich świetnych wyników w PGE Ekstralidze w tym sezonie. Na pewno postara się udowodnić tym, którzy wybór ten kwestionowali, że był on jak najbardziej słuszny. 

Transfery Żużlowe. Składy 2023

W pierwszy dzień października pogoda nie będzie idealna. W Toruniu może trochę popadać, czemu powinien jednak zapobiec dach wybudowany nad torem na Motoarenie. Miejmy nadzieję, że organizatorzy sprostają wyzwaniu i nawet w przypadku niemałych opadów, uda się odjechać dzisiejsze zawody, a wszyscy zawodnicy zakończą sezon w pełni zdrowia. 

Start do pierwszego biegu punktualnie o 19:00. Transmisja dostępna w Eurosport Extra, a także TTV. 

Lista startowa GP w Toruniu

#95 Bartosz Zmarzlik

#30 Leon Madsen

#692 Patryk Dudek

#505 Robert Lambert

#99 Daniel Bewley

#66 Fredrik Lindgren

#71 Maciej Janowski

#108 Tai Woffinden

#69 Jason Doyle

#54 Martin Vaculik

#323 Paweł Przedpełski

#155 Mikkel Michelsen

#25 Jack Holder

#323 Paweł Przedpełski

#29 Andrzej Lebiediew

#515 Jakub Miśkowiak

#16 Kacper Woryna

#17 Krzysztof Lewandowski

#18 Mateusz Affelt

fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×