Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Czołowy zawodnik 2. Ligi o swojej znajomości z Bartoszem Zmarzlikiem „Z Bartkiem mam do tej pory kontakt”

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Czołowy zawodnik 2. Ligi o swojej znajomości z Bartoszem Zmarzlikiem „Z Bartkiem mam do tej pory kontakt”

Adrian Cyfer w minionym sezonie był jednym z najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej. 28-latek pochodzący z Gorzowa zaliczył już kolejne udane rozgrywki na najniższym szczeblu rozgrywek w Polsce. On sam mierzy jednak wyżej, a ma od kogo czerpać wiedzę, ze względu na jego znajomość z mistrzem świata.

Bowiem Adrian Cyfer wychował się już w miniżużlu razem z Bartoszem Zmarzlikiem. Mają oni tyle samo lat i przez wszystkie lata w formacji juniorskiej Stali byli nierozłącznym elementem składu. Jak sam nowy zawodnik Unii Tarnów wypowiedział się w wywiadzie dla Rafała Martuszweskiego, dalej mają wspólnie z Bartkiem kontakt i regularnie wymieniają się spostrzeżeniami odnośnie sprzętu.

Z Bartkiem znamy się od dziecka i wychowaliśmy się razem na miniżużlu w Wawrowie, także z Bartkiem mam do tej pory kontakt. Wiadomo, że w sezonie jest trochę ciężej się spotkać gdzieś na kawie czy coś, ale telefoniczny mamy cały czas, także często rozmawiamy gdzieś tam o sprzęcie, o tym co się zmienia w trakcie sezonu, dlatego to na pewno w jakiś sposób pomaga. No i na pewno to teraz jak już się sezon skończył, to będzie okazja, żeby sobie gdzieś tam wspólnie podsumować każdy, jakie miał odczucia sprzętowe, no bo to z roku na rok się zmienia wszystko szybko.

Zdradził Adrian Cyfer w wywiadzie dla Rafała Martuszewskiego.

Dla 28-latka znajomość z jego utytułowanym rówieśnikiem na pewno daje dużo cennej wiedzy, jak również pomaga w sprawach sprzętowych. Może mieć ona przełożenie także na dyspozycje Adriana Cyfera, która w ostatnich latach na poziomie 2. Ligi Żużlowej jest wprost fenomenalna, a nie wykluczone, że jeśli utrzyma on taki impet, to dostanie szanse wyżej.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *