Przejdź do treści
Aktualności

Co z powrotem żużla w Krakowie?

żużla

Autor: Kamil Tokarczyk

Co z powrotem żużla w Krakowie?

Ostatni raz ligowy żużel pod Wawelem odbył się prawie cztery lata temu, kiedy to miejscowa Speedway Wanda Kraków rywalizowała na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, a cały sezon 2019 zakończyła niestety na ostatnim miejscu bez zdobyczy punktowej w ligowej tabeli rozgrywek 2.Ligi Żużlowej.

Sensacja w Grudziądzu! Gołębie rozszarpały lubelskie Koziołki! [RELACJA]

JAKIE PRACĘ CZEKAJĄ NA STADIONIE W BIEŃCZYCACH?

Od tego czasu trwają próby powrotu Krakowa na mapę żużlowej Polski, co dotychczas kończyło się niepowodzeniem. Dużym problemem jest stadion w Bieńczycach, który musi przejść sporo prac modernizacyjnych, aby móc myśleć o takowym powrocie. Do uzyskania licencji torowej, potrzeba uzupełnić nawierzchnię toru kruszywem granitowym oraz glinką ceglaną, a niezbędna jest również wymiana band, czy też uzupełnienie krzesełek dla widowni. Na tym wciąż nie koniec, konieczne jest także odnowienie parku maszyn, kasy biletowej, wieżyczki sędziowskiej i telewizyjnej.

400 TYSIĘCY RÓŻNICY W PRZETARGU:

Aktualnie 31 maja zakończył się termin składania ofert na przetarg odbudowy i modernizacji stadionu żużlowego w Krakowie. Jedna z ofert, którą złożyła firma Star-Kop Stal z Czernichowa, przekracza budżet Zarządu Infrastruktury Sportowej o około 400 tysięcy złotych. Na ten moment nie wiadomo czy przetarg zostanie unieważniony i powtórzony, czy też ZIS znajdzie potrzebne zasoby na zmodernizowanie stadionu w Bieńczycach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×