Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co słychać w Starcie Gniezno?

Start Gniezno

Co słychać w Starcie Gniezno?

Sezon żużlowy coraz bliżej. Kluby już rozpoczęły intensywne przygotowania do rozgrywek. Drużyny wyjeżdżają na obozy, a na torach pojawiły ciężkie pojazdy, które pracują nad nawierzchnią po przerwie zimowej. Jednym z takich zespołów jest Aforti Start Gniezno. Co słychać w pierwszej stolicy Polski?

Zawodnicy gnieźnieńskiego Startu wrócili z obozu przedsezonowego w Wiśle. Pojawili się na nim niemal wszyscy żużlowcy. Na zgrupowaniu nowego nabytku klubu Michaela Jepsena Jensena, którego w Danii zatrzymała choroba. Z drużyną nie trenował również Antonio Lindbaeck. Do czasu złożenia wyjaśnień Szwed jest zawieszony ze względu na złamanie prawa, którego niedawno się dopuścił. Temat stał się głośny, a głos w tej sprawie zabrał nawet jego szwedzki klub, Masarna Avesta, która jako pierwsza zawiesiła zawodnika. Jak poinformował klub z Gniezna, w przypadku potwierdzenia się doniesień wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec zawodnika określone w kontrakcie.

Niezależne od tej sytuacji podopieczni Błażeja Skrzeszewskiego budowali formę na południu Polski. Aforti Start Gniezno skupiło się na przygotowaniu ogólnorozwojowym oraz integracji zespołu. Na obozie nie zabrakło także atrakcji sportowych. Z mediów społecznościowych klubu można było dowiedzieć się, że zespół trenował na hali, a także m.in. wybrali się na narty. –  „Czas wykorzystany w stu procentach, aktywnie spędzony. Intensywne parę dni integracji. Myślę, że wszyscy są zadowoleni. Mamy fajną ekipę, wszyscy podeszli fajnie do zgrupowania” – oznajmił menadżer drużyny. 

Z kolei na domowym obiekcie gnieźnian prace torowe rozpoczęły się na dobre. Przy Wrzesińskiej 25 pojawił się ciężki sprzęt, który w ciągu najbliższych dni będzie ubijał nawierzchnię. Na tor powróciły również dmuchane bandy, a już wcześniej zakończono budowę odwodnienia liniowego. Wydaje się, że przygotowania stadionu w Gnieźnie zakończą się bez większych problemów.

Teraz po powrocie do Gniezna zawodnicy skupią się na pracy warsztacie nad sprzętem. – „W Wiśle mieliśmy okazję porozmawiać na temat planów sezonowych. Mamy wszystko ustalone. Teraz czekamy na dobrą pogodę, aby zacząć kręcić pierwsze okrążenia. Ja się nie mogę doczekać wyjazdu na tor” – powiedział Oskar Fajfer, ubiegłoroczny lider Aforti Startu Gniezno, cytowany przez klubowe media.

Fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×