Żużel - Best Speedway Tv

Co dalej z cyklem Nice Cup? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co dalej z cyklem Nice Cup?

Upadki

Co dalej z cyklem Nice Cup?

W sezonie 2023 będzie to jubileuszowa, 10. edycja organizowanych turniejów Nice Cup. Turnieje planowo organizowane będą zarówno w Polsce gdzie pierwsze zawody były planowane na początek kwietnia w Gnieźnie jak i w Czechach. Pierwsza runda (na osiem) z powodu warunków atmosferycznych została przeniesiona i na ten moment nie wiadomo kiedy zostanie ona rozegrana.

Kędziora uspokaja: W tej chwili start Woryny nie jest zagrożony

– Nice Cup zrodził się w naszych głowach 10 lat temu, kiedy Nice został sponsorem tytularnym pierwszej ligi żużlowej. Nie jesteśmy już sponsorem ligi, ale ta idea przetrwała wiele lat i prawdopodobnie obok cyklu Lotos Cup w skokach narciarskich i Pucharu Tymbarku w piłce nożnej, jest to najdłuższy sportowy cykl młodzieżowy organizowany przez prywatną firmę. W sezonie 2023 chcielibyśmy zorganizować osiem rund – powiedział Wojciech Jankowski na łamach portalu polskizuzel.pl

Sama formuła zawodów zależna jest od liczby zgłoszeń. Zawody mogą odbywać się w formacie dla 12., 16., 20. lub 24-ech zawodników w dwóch grupach. Dla najlepszych za każdą rundy przygotowane są specjalne nagrody od firm NICE oraz FIBARO. Dla samego organizatora Wojciecha Jankowskiego jubileuszowa edycja ma być tą ostatnią, lecz nie oznacza to braku kontynuacji cyklu:

– Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat firma w Polsce i Europie rozwinęła się bardzo dynamicznie. Dzisiaj w Polsce Nice to dwie duże spółki, które zatrudniają łącznie blisko 300 osób. W tym zakład produkcyjny FIBARO w Wysogotowie. W związku z tym obowiązków zawodowych związanych z działalnością w zakresie promocji rozwiązań automatyki budynkowej i inteligentnego domu jest mnóstwo, a jednocześnie widzę, jak moje dzieci dorastają i potrzebują ojca. Myślę, że runda w Toruniu będzie dla mnie prywatnie ostatnią, ale to wcale nie oznacza, że cykl w przyszłości nie będzie kontynuowany przez nasze firmy. Do takich projektów trzeba zaangażowanych ludzi, najlepiej z pasją.-dodał Jankowski dla polskizuzel.pl

Nice Cup 2023 kalendarz:
4.04.2023 – Gniezno (runda 1) – nowy termin zostanie ustalony później
26.04.2023 – Pardubice, Czechy (runda 2)
1.06.2023 – Poznań (runda 3) – Dzień Dziecka z FIBARO
22.06.2023 – Gdańsk (runda 4)
13.07.2023 – Piła (runda 5)
10.08.2023 – Bydgoszcz (runda 6) – Memoriał Władysława Pietrzaka
24.08.2023 – Grudziądz (runda 7)
19.09.2023 – Toruń (runda 8) – gala na X-lecie Nice Cup

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×