Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Co Artiom Łaguta przygotował w swoim motocyklu? Zawodnik odpowiada

Artiom Łaguta
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Co Artiom Łaguta przygotował w swoim motocyklu? Zawodnik odpowiada

Niedzielne Kyrterium Asów Polskich Lig Żużlowych przyniosło nam kolejne rozstrzygnięcia w rozpoczynającym się sezonie żużlowym. W turnieju triumfował Bartosz Zmarzlik, który na przestrzeni całych zawodów nie stracił ani jednego punktu. Uwagę przykuł również Artiom Łaguta. Rosjanin zawody ukończył na 3. miejscu, jednak więcej mówiło się o tym, jakie nowości przygotował w swoim motocyklu lider Betard Sparty Wrocław.

Dla mistrza świata z 2021 roku Kryterium Asów było pierwszymi zawodami w tegorocznym sezonie żużlowym, a jego występ śledziło wiele osób. To za sprawą wpisu, który kilka dni temu opublikował Łaguta w swoich mediach społecznościowych. W nim zapowiadał całkowicie nowe rozwiązanie w swoich motocyklach. Wiele osób zastanawiało się, co wraz ze swoim teamem zawodnik przygotował zimą. Podczas trwania niedzielnych żużlowiec zdradził, o jakie rozwiązanie chodzi. Sam również wspomniał, że jest zadowolony z tego, jak wygląda jego jazda.

– Tak to chodzi o kierownicę, że wymyślił przez zimę, żeby prędkość była lepsza na motorze, ale tak jak mówiłem wszystko nie od razu, krok po kroku, także trzeba sprawdzić, gdzie najlepiej, jak najlepiej to ustawić. To są pierwsze zawody, także całkiem okej, oczywiście nie jak rok temu, ale ja jestem zadowolony. Starty są dobre, prędkość też na motorze tak jak na początek to okej – mówił Łaguta na antenie TVP Sport.

Nowe rozwiązanie w motocyklu Artioma Łaguty ma wpływać na prędkość, jaką może osiągać jego motocykl. Jak wytłumaczył sam zawodnik, chodzi o to, by ograniczyć wibracje, które występują podczas jazdy. Nowinka techniczna jest aktualnie testowana i w przyszłości będzie mogła przynieść jeszcze większe korzyści podczas jazdy.

– Chodzi o to, żeby jak najmniej było wibracji w motorze i wtedy lepsza prędkość jest, ale mówię, testujemy, zobaczymy, jak to dalej będzie na razie raz okej, raz nie okej. Tu też dzisiaj jest tak, że jak dobrze ze startu, to też załapiesz dobrą ścieżkę i szybko jedziesz – wytłumaczył 33-latek.

Występ w Kryterium Asów Artiom Łaguta może uznać za udany. Nie powtórzył on co prawda sukcesu z zeszłego roku, kiedy to wygrał całe zawody, jednak jego dyspozycja może napawać optymizmem kibiców wrocławskiej Sparty, którzy bardzo liczą na dobre występy Rosjanina. Żużlowiec będzie miał okazję zaprezentowania się przed własną publicznością w poniedziałek, kiedy wrocławianie pojadą mecz towarzyski z Fogo Unią Leszno.

432874418 7542350789136225 8830084299547608109 n
Fot. Łukasz Wilk
Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *