[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=ghpr2OTB_4Y[/embedyt]
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=XsZpbEEi3dI[/embedyt]
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=c2PNAGRH_eo[/embedyt]

Centrala w porozumieniu z sanepidem przewiduje 25-50% pojemności ludzi na stadionach?

Sezon 2021 zbliża się wielkimi krokami i jest pewne, że wystartuje zgodnie z planem, lecz mecze będą się rozgrywać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Najwierniejsi kibice już odliczają dni do pierwszych treningów. Inauguracyjną kolejkę zaplanowano na 3-4 kwietnia. Wszyscy fani czarnego sportu zadają sobie pytanie czy będą mogli dopingować swoich ulubieńców z trybun od pierwszych meczów. Ostatnie wydarzenia sportowe z udziałem publiczności w Polsce były rozegrane w połowie października 2020 roku. Obecnie w Polsce od tamtego miesiąca decyzją rządu cały kraj jest w czerwonej strefie. W końcówce listopada premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że aby kibice wrócili na stadiony potrzebny jest szereg wymogów. Krzywa zakażeń musi ustabilizować się na poziomie ok. 9 tys. i utrzymywać się przez tydzień.

W ostatnim tygodniu dzienna liczba pozytywnych wyników na Covid-19 wahała się między 4-7 tyś. Patrząc na ostatnie statystyki to w niedalekiej przyszłości powinniśmy wyjść ze strefy czerwonej. Władze PGE Ekstraligi w związku z porozumieniem z sanepidem planują wpuścić podobnie jak w poprzednim sezonie 25-50% publiczności na trybuny, a pierwszeństwo będą miały osoby, które wykupiły wejściówki na cały rok. Bardzo prawdopodobne, że podczas meczu kibice jak i zawodnicy będą musieli korzystać ze specjalnych maseczek z filtrem.

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, aby na stadiony wpuszczać tylko osoby, które się zaszczepiły. Szczepienia w naszym kraju rozpoczęły się pod koniec grudnia ubiegłego roku. Do początku kwietnia państwo nie jest w stanie zaszczepić takiej liczby kibiców czarnego sportu.

Moim zdaniem skoro odmrażamy gospodarkę, otwieramy galerie handlowe, galerie sztuki i muzea to, dlaczego nie stadiony, które są przecież na wolnym powietrzu? Publiczność powinna być wpuszczana na stadiony tak jak w poprzednim sezonie w odpowiednim reżimie sanitarnym. Przed wejściem dezynfekcja oraz poruszanie się po obiekcie w maseczkach, a miejsca powinny być zajmowanie w odpowiedniej odległości od siebie.

fot. Mariusz Płókarz

baner 1200 200
Centrala w porozumieniu z sanepidem przewiduje 25-50% pojemności ludzi na stadionach? 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *