Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Cellfast Wilki z pierwszym wsparciem w kierunku PGE Ekstraligii. Miasto modernizuje stadion za 4 miliony złotych!

miasta

Autor: Bartosz Glapiak

Cellfast Wilki z pierwszym wsparciem w kierunku PGE Ekstraligii. Miasto modernizuje stadion za 4 miliony złotych!

Po historycznym awansie Cellfast Wilków Krosno do PGE Ekstraligi nadchodzi czas przygotowań do przyszłego sezonu. Klub musi dostosować swój obiekt do wymagań najlepszej ligi żużlowej świata. Pomoc w realizacji tego zadania zapewniła Rada Miasta Krosna.

Modernizacja stadionu, toru oraz parku maszyn to pokłosie awansu do PGE Ekstraligi. Klub musi m.in. wybudować odwodnienie liniowe toru, zakupić plandekę, zamontować bandę kinetyczną na prostych oraz rozbudować park maszyn i dostosować boksy dla zawodników do standardu telewizji. Do tego dochodzi budowa nowej wieżyczki sędziowskiej w miejsce obecnej. Łącznie do zrealizowania jest około 30 pozycji.

W okresie zimowym będzie ogrom prac do wykonania. Budowana jest trybuna wokół pierwszego wirażu, która ma być oddana do użytku na początku roku. To będzie najbardziej atrakcyjne miejsce na stadionie. W Ekstralidze wymaganych jest co najmniej 5 tys. krzesełek, u nas będzie 5,5 tys. Jednak to dalej będzie najmniejszy obiekt w Ekstralidze – powiedział prezes Grzegorz Leśniak w rozmowie z portalem Krosno24.pl.

Prawdopodobnie nie inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc ze strony miasta. Rada Miejska zdecydowała się przeznaczyć 4 miliony złotych na modernizację stadionu w Krośnie. Głosowanie w tej sprawie było jednogłośne przy 20 głosach za. Wydaje się zatem, że dzięki temu start krośnian w przyszłym sezonie w lidze jest niezagrożony. Przez zimę jednak stadion przy ulicy Legionów przejdzie istną metamorfozę.

Fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *