Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno z „groszami” na klub od miasta, cala kasa na stadion

Cellfast Wilki Krosno
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Redakcja

Cellfast Wilki Krosno z „groszami” na klub od miasta, cala kasa na stadion

Klub żużlowy Cellfast Wilki Krosno po roku spadł z PGE Ekstraligi i jedynym plusem jest inwestycja w stadion, gdzie pieniądze, które miały być przeznaczone na wsparcie drużyny, zostały w dużej mierze pochłonięte przez modernizację stadionu przy ul. Legionów 1. Mimo obaw i wątpliwości, związanych z potencjalnym przesunięciem terminu ukończenia prac, Wilki zdołały zainaugurować sezon na odnowionym torze zgodnie z planem. Jednakże, skutkiem ubocznym tej modernizacji, klub pozostał praktycznie bez wsparcia finansowego.

Modernizacja stadionu, kosztująca ponad dwadzieścia milionów złotych, pochłonęła większość środków finansowych przeznaczonych dla klubu. Choć Wilki Krosno nie były klubem ubogim, dzięki sprawnemu zarządzaniu i wsparciu sponsorów, to obecnie musieli radzić sobie z kwotą zaledwie 288 000 złotych na sezon 2023. To zaledwie 20% tego, co otrzymują inne kluby ekstraligowe.

W 2024 roku sytuacja nie wygląda lepiej. Pomimo ogromnej sumy 11 480 000 złotych przewidzianej na dalsze prace na stadionie, Wilki otrzymają jedynie 230 000 złotych dotacji dla klubu. To drastyczne ograniczenie finansowe, zwłaszcza w porównaniu z innymi drużynami. Rozczarowanie brakiem pełnego wsparcia ze strony miasta, podkreśla, że klub nie jest w stanie konkurować na równi z innymi zespołami, które otrzymują znacznie wyższe dotacje.

Warto zauważyć, że mimo inwestycji w stadion, brak równowagi w przyznawaniu funduszy dla klubów może wpłynąć negatywnie na wyniki sportowe i pozycję Wilków Krosno w lidze w żużlowym świecie. Czy miasto zdoła znaleźć rozwiązanie, które połączy rozwój infrastruktury sportowej z rzeczywistym wsparciem dla klubów? To pytanie, które stawia się w kontekście obecnej sytuacji klubu żużlowego w Krośnie.

wiilki
Fot. Mateusz Biskup
wilki 1
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *