Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Wilki wrócą na zwycięską ścieżkę? Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik (zapowiedź)

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Czy Wilki wrócą na zwycięską ścieżkę? Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik (zapowiedź)

291401282 1152737952237424 922523142444228530 n
Czy Wilki wrócą na zwycięską ścieżkę? Cellfast Wilki Krosno - ROW Rybnik (zapowiedź) 2

W niedzielne popołudnie w Krośnie miejscowe Cellfast Wilki Krosno podejmować będą drużynę ROW Rybnik. Sytuacja ROW-u jest nie do pozazdroszczenia. Rybniczanie przegrali dwa ostatnie mecze, w tym bardzo ważne spotkanie w Gnieźnie i stali się czerwoną latarnią eWinner 1 Ligi Żużlowej. Zawodnicy jeżdżą w przysłowiową kratkę, brakuje stabilizacji formy seniorów, a młodzieżowcy ROW-u są najsłabszą formacją całej ligi. Jedynym, który wydaje się nie zawodzić, jest N. Klindt sprowadzony w trakcie sezonu, ale i on zaliczył wpadki.

Trener A. Skupień nie ma łatwego życia w Rybniku u boku Prezesa K. Mrozka. Być może w niedzielę do sukcesu poprowadzi rybniczan P. Wojdyło, u którego ostatnio zwyżkuje forma, a w Krośnie ma sporo do udowodnienia.

Krośnieńska Wataha tak jak ich niedzielni przeciwnicy przegrała ostatnie dwa wyjazdowe mecze. Wydaje się, że drużyna M. Finfy i I. Kwiecińskiego złapała lekką zadyszkę, a szczególnie jej lider T. Musielak. Prawdziwą chimerą jest M. Szczepaniak, który potrafi być jednym z najlepszych zawodników jak w meczu w Bydgoszczy by za tydzień w Łodzi przywieźć dwie śliwki i zakończyć zawody.

Równej formy nie może też złapać R. Karczmarz, który też jeździ w kratkę. Nie zawodzą kapitan A. Lebiediew oraz V. Milik, a junior, F. Karczewski pojechał świetnie w Łodzi i na tym Wilki mogą budować swój optymizm przed niedzielnym meczem. Wobec absencji K. Sadurskiego swoją szansę otrzyma junior A. Rydlewski który pojedzie pierwszy raz w tym sezonie.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
1. Krystian Pieszczek
2. Grzegorz Zengota
3. Nicolai Klindt
4. Patryk Wojdyło
5. Andreas Lyager
6. Kacper Tkocz
7. Paweł Trześniewski

Cellfast Wilki Krosno:
9. Mateusz Szczepaniak
10. Andrzej Lebiediew
11. Rafał Karczmarz
12. Vaclav Milik
13. Tobiasz Musielak
14. Franciszek Karczewski
15. Aleks Rydlewski

fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *