Żużel - Best Speedway Tv

Czy Wilki pojadą po drugi finał z rzędu? Cellfast Wilki Krosno - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (zapowiedź) | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Cellfast Wilki Krosno

Czy Wilki pojadą po drugi finał z rzędu? Cellfast Wilki Krosno – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (zapowiedź)

Czy Wilki pojadą po drugi finał z rzędu? Cellfast Wilki Krosno – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (zapowiedź)

Krośnieńscy kibice odliczają już godziny do rewanżowego spotkania z  Orłem Łódź, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Podopieczni M. Widery i P. Świderskiego przyjadą do Krosna bronić ośmiopunktowej zaliczki, jaką wypracowali w pierwszym meczu półfinałowym.

Trzeba przyznać, że tamto spotkanie to był prawdziwy rollercoaster. Po pierwszej części spotkania prowadzili goście i gdy wydawało się, że mogą ten mecz wygrać gospodarze, odnaleźli ustawienia oraz prędkość i wyszli na prowadzenie. Gdyby nie dziwne zachowanie i wykluczenie N. K. Iversena w biegu czternastym, a w następnym ogromny błąd M. Nowaka przewaga łodzian przed rewanżem mogła być dużo bardziej okazała.

Nowe informacje w sprawie modernizacji stadionu w Pile

W porównaniu do zestawienia sprzed tygodnia szkoleniowcy Orła przeprowadzili pewne roszady. W awizowanym składzie brakuje, chociażby L. Beckera, ale najlepszego zawodnika pierwszego spotkania zobaczymy zapewne pod numerem ósmym, co da trenerom Orła większy wachlarz możliwości jeżeli chodzi o rotację składem w trakcie spotkania.

283934296 423288659801760 6413545603464307640 n

Krośnianie nie lubią i chyba nie umieją jeździć w Łodzi. Po raz kolejny nie do końca potrafili spasować i odczytywać ten trudny technicznie tor. Początek meczu mieli bardzo dobry, ale z biegiem czasu gdzieś zaczęły uciekać ustawienia i ścieżki. Do tego dwa katastrofalne błędy, taśma T. Musielaka i upadek na punktowanym miejscu K. Rew pozbawiły ich niemal pewnych punktów. Jednak Wilki na domowym torze to będzie zupełnie inna drużyna.

„Nie było spokoju, martwiliśmy się o Mikkela” – wypowiedzi po meczu For Nature Solutions Apator Toruń – Motor Lublina

Przypomnę tylko, że w rundzie zasadniczej rozprawili się z Orłem 61:29. Kapitan Watahy, A. Lebiediew mówi otwarcie, że nie widzi dla siebie innej drogi do jazdy w Ekstralidze jak tylko poprzez awans z Wilkami. W podobnym tonie wypowiadają się pozostali zawodnicy. Myślę więc, że motywacji krośnianom nie braknie i wyjadą na tor bardzo pewni siebie, choć osobiście przestrzegałbym ich przed lekceważeniem Orła, bo to dziś jest już inna drużyna. W składzie krośnian zaszły kosmetyczne zmiany. T. Musielak został zestawiony w parze z R. Karczmarzem, a V. Milik z M. Szczepaniakiem. Pod szesnastką prawdopodobnie ustawiony będzie K. Rew.

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Aleksander Grygolec
2. Norbert Kościuch
3. Niels-Kristian Iversen
4. Marcin Nowak
5. Brady Kurtz
6. Mateusz Dul
7. Nikodem Bartoch


Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Rafał Karczmarz
11. Mateusz Szczepaniak
12. Václav Milík
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

fot. Patrycja Sobiech

Zostaw komentarz

×