EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Cellfast Wilki Krosno łączą siły ze Spartanem Przemyśl! 5

Cellfast Wilki Krosno łączą siły ze Spartanem Przemyśl!

Cellfast Wilki Krosno mocno stawiają na rozwój żużla wśród młodych osób na południu Polski. W ostatnim czasie klub ogłosił nabór do szkółki żużlowej oraz współpracę ze Spartanem Przemyśl. Umowa z innym zespołem została podpisana na cztery lata.

Spartan Przemyśl to klub, który powstał w 2017 roku. Po wybudowaniu mini toru żużlowego, rok później klub został wpisany do KRS. Członkowie szkółki przebijają się podczas rywalizacji z innymi pomimo tego, że jeżdżą na sprzętach szkoleniowych, czyli słabszych. Przed ubiegłym sezonem w klubie szkoliło się jedenastu adeptów. Aktualnie zostało ich sześciu i bez przerwy zachęca się innych do dołączenia. Adepci ze Spartanu rozwijają się i chcąc iść do przodu nie mogą trenować na motocyklach w klasie 250 w Przemyślu, ponieważ tor jest zwyczajnie za mały. Żeby rozwiązać ten problem klub nawiązał współpracę z Cellfast Wilkami Krosno. Pierwszoligowiec udostępnił tor żużlowy dla adeptów ze Spartana. W drugą stronę członkowie szkółki Cellfast Wilków Krosno będą mogli trenować na mniejszych motocyklach w Przemyślu. Krośnieńsko-przemyska współpraca ma przynieść owoce w postaci młodych talentów, którzy stanowiliby o sile juniorskiej w zespole pierwszoligowym za parę lat.

Rozmowy z Wilkami zaczęły się w roku ubiegłym, ale że względu na wstrzymane limity szkoleniowe do rozmów powróciliśmy z końcem 2020 roku. Inicjatywa wyszła od Klubu Wilki. Nacisk wilków na rozwój sekcji juniorskich zaowocowały obecną umową partnerską. Współpraca ta jest szansą na rozwój dla młodzieży Klubu KS Spartan. Umowa została podpisana na 4 sezony, ale oczywiście liczymy na dłuższą współpracę. Zostało podpisane porozumienie odnośnie treningów na torze w Krośnie i Przemyślu. Adepci, którzy uzyskali wiek uprawniający do treningów w klasie 250 będą mieli możliwość treningów na torze w Krośnie natomiast adepci w klasie 125 będą trenować w tym samym czasie w  Przemyślu. Oczywiście wsparcie finansowe również otrzymaliśmy, a to oznacza, że zawodnicy w danym roku objęci patronatem i przymierzani do licencji nie będą ponosili żadnych kosztów. Na sam koniec chciałbym dodać, że w sezonie 2021 otrzymaliśmy od PZM możliwość organizowania dwóch rund DMP. Pierwsza zasadnicza, a druga o miejsce 5-8. – powiedział Prezes Spartanu Przemyśl – Maciej Gilowski

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie Cellfast Wilki Krosno mają w swoim zestawieniu trzech juniorów, z czego jeden jest wychowankiem tego klubu. W składzie jest dwóch juniorów, którzy przenieśli się z Apatora Toruń. Chodzi o Aleksa Rydlewskiego oraz Jakuba Janika. O miejsce będą rywalizować z wychowankiem Cellfast Wilków Krosno, czyli Kacprem Przybylskim.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Cellfast Wilki Krosno łączą siły ze Spartanem Przemyśl! 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *