Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno drugi raz rzędu w finale eWinner 1. Ligi Żużlowej. Cellfast Wilki Krosno – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Cellfast Wilki Krosno drugi raz rzędu w finale eWinner 1 Ligi Żużlowej. Cellfast Wilki Krosno – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Wynik (49:41) pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy Orłem Łódź a Cellfast Wilkami Krosno był gwarantem dużych emocji w meczu rewanżowym. Wilki musiały odrabiać straty, będąc pod ogromną presją, bo ich ewentualne odpadnięcie w półfinale było, by dużym rozczarowaniem w Krośnie, które jest zakochane w speedwayu.

Już pierwszy wyścig pokazał, że gospodarzom nie będzie w dzisiejszym spotkaniu łatwo. N. K. Iversen bez problemów rozprawił się z M. Szczepaniakiem i T. Musielakiem, a tego drugiego na dystansie zdołał jeszcze objechać L. Becker. Bieg młodzieżowy wygrał niespodziewanie M. Dul przed parą Wilków. W trzecim i czwartym biegu gospodarze wyprowadzili dwa potężne ciosy. Najpierw para A. Lebiediew, V. Milik, a następnie K. Rew , F. Karczewski wygrywali z gośćmi podwójnie. Biegi kolejno 2:4, 3:3, 5:1, 5:1 i po pierwszej serii 15:9 dla Watahy.

Stelmet Falubaz Zielona Góra w finale fazy play off eWinner 1. Ligi

MG 7445

Drugą serię trójką otworzył V. Milik, który ładnym manewrem po wewnętrznej minął N. K. Iversena. Duńczyka do końca nieskutecznie nękał jeszcze M. Szczepaniak. Goście natychmiast skontrowali za sprawą L. Beckera i trzeciego N. K. Iversena. Kolejną gonitwę wygrał T. Musielak, a trzeci był K. Rew, który tasował się przez cztery kółka z B. Kurtzem. Biegi kolejno 4:2, 2:4, 4:2 i po drugiej serii to krośnianie byli w finale (25:17).

MG 7517

Wyścig ósmy niespodziewanie wygrał M. Nowak, którego do samej kredy kąsał, jak tylko umiał, kapitan Wilków, A. Lebiediew. Trzeci przyjechał N. K. Iversen. W dziewiątym biegu Orzeł ustrzelił dublet. L. Becker z M. Nowakiem nie dali szans, przez T. Musielak i K. Rew. Wyścig kończący trzecią serię wygrał V. Milik, który musiał się mocno napracować, uciekając przed B. Kurtzem. Trzeci był M. Szczepaniak. Biegi kolejno 2:4, 1:5, 4:2 i przewaga Wilków stopniała do 4 oczek (32:28).

MG 7542

Czwarta seria biegów okazała się kluczowa dla dzisiejszego meczu. Najpierw w biegu jedenastym V. Milik z T. Musielakiem pokonali najlepszego w szeregach łodzian L. Beckera i  będącego z nim w parze M. Nowaka. W kolejnym wyścigu ważne trzy punkty za plecami L. Beckera jadącego jako rezerwa taktyczna dowieźli do mety M. Szczepaniak i K. Sadurski. Dzieła zniszczenia w tej serii dokończyli w biegu trzynastym A. Lebiediew i K. Rew, którzy już po wyjściu z pierwszego łuku usadowili się na dwóch pierwszych miejscach i w tej konfiguracji dojechali bezpiecznie do mety. Biegi kolejno 5:1, 3:3, 5:1, a Wilki przed biegami nominowanymi wyszły na dwunastopunktowe prowadzenie 45:33.

W czternastym biegu najszybciej spod taśmy wyjechał najlepszy w szeregach łodzian L. Becker, ale za jego plecami usadowili się T. Musielak, B. Kurtz i K. Rew i tak dojechali do mety. Przewaga Wilków stopniała do 10 punktów i było wiadomo, że Orzeł chcąc pojechać w półfinale, musi w ostatnim biegu wygrać dubletem. W piętnastym wyścigu spod taśmy najlepiej wyjechał N. K. Iversen a tuż za nim A. Lebiediew i V. Milik. Kapitan Watahy przez cztery okrążenia dwoił się i troił, a to z zewnętrznej, to przy krawężniku, aby pokonać Duńczyka. Ostatecznie wpadł na metę drugi, a tuż za nim V. Milik i stadion przy ul. Legionów eksplodował ze szczęścia. Jakby tego szczęścia było mało zaraz po meczu A. Lebiediew ogłosił kibicom, że pozostaje na kolejny sezon w Krośnie.

Cellfast Wilki Krosno50
9.
Tobiasz Musielak – 8+1 (0,3,1,2*,2)
10. Rafał Karczmarz – ns 
11. Mateusz Szczepaniak – 6 (2,1,1,2)
12. Vaclav Milik – 12+2 (2*,3,3,3,1*)
13. Andrzej Lebiediew – 12 (3,2,2,3,2)
14. Franciszek Karczewski – 3+1 (1,2*,0)
15. Krzysztof Sadurski – 3+1 (2,0,1*)
16. Keynan Rew – 6+1 (3,1,0,2*,0)

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź40
1.
Aleksander Grygolec – ns 
2. Norbert Kościuch – 0 (0,-,-,-,-)
3. Niels Kristian Iversen – 10 (3,2,1,1,0,3)
4. Marcin Nowak – 6+1 (1,0,3,2*,0,0)
5. Brady Kurtz – 7 (1,2,2,1,1)
6. Mateusz Dul – 3 (3,0,0,0)
7. Nikodem Bartoch – 0 (w,-,0)
8. Luke Becker – 14 (1,3,3,1,3,3)

B

fot. Kasia Staroń – Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *