Żużel - Best Speedway Tv

Canal+ idzie na całość. Prawdopodobnie to u nich obejrzymy zmagania 2. Ligi żużlowej. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Canal+ idzie na całość. Prawdopodobnie to u nich obejrzymy zmagania 2. Ligi żużlowej.

2. Ligi żużlowej

Canal+ idzie na całość. Prawdopodobnie to u nich obejrzymy zmagania 2. Ligi żużlowej.

Wszystko wskazuje na to, że saga związana z prawami do transmitowania rozgrywek 2. ligi żużlowe dobiega końca. Prawa do pokazywania 2. Ligi żużlowej ma przejąć Canal+. W poprzednich lach rozgrywki mogliśmy oglądać na kanale Motowizja była to pierwszą stacją która podjęła się transmitowania zawodów najniższej ligi rozgrywkowej w telewizji, głównym powodem zainteresowania się transmisjami telewizyjnymi była sytuacja pandemiczna na świecie przez co opóźniony sezon żużlowy w roku 2020 rozpoczął się przy pustych trybunach. Jak i to że transmisja w telewizji jest dobra promocją żużla.

Best Speedway tv 1280×720 px 1280×300 px
Canal+ idzie na całość. Prawdopodobnie to u nich obejrzymy zmagania 2. Ligi żużlowej. 2

Motowizja relacjonowała zawody 2. ligi żużlowej przez dwa sezony, lecz współpraca nie do końca odpowiadała działaczom klubowym, ponieważ godziny rozgrywania meczów były zbyt wczesne. Przez co GKSŻ cały czas szukała jak najlepszego rozwiązania sytuacji. Do konkursu ofert miało się stawić kilka stacji telewizyjnych chętnych do transmitowania rozgrywek lecz od dłuższego czasu słychać i widać to po wpisach ekspertów na Tweeterze.

Głównymi zainteresowanymi i najbardziej konkretnymi pretendentami jest TVP (która ogłosiła już informacje na temat pozyskania praw do transmitowania Mistrzostw Europy (SEC), oraz najbardziej prawdopodobny scenariusz, czyli oferta ze strony Platformy Canal+ która już posiada prawa do transmitowania zarówno PGE Ekstraligi jak i eWinner 1. ligi żużlowej, i trzeba przyznać, że ludzie zaangażowani w ten projekt maja duże doświadczenie i wiedzą jak się robi żużel.

Sytuacja jest na tyle ciekawa, że walka o awans na zaplecze PGE Ekstraligi zapowiada się niezwykle ciekawie bowiem każda drużyna przed sezonem się wzmocniła i ma ambicje o to by przeskoczyć poziom wyżej gdzie stawka od lat jest bardzo wyrównana.

fot.Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×