Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Były zawodnik GKM-u Grudziądz niezadowolony z tego, jak potraktowali go w klubie

GKM-u Grudziądz
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Były zawodnik GKM-u Grudziądz niezadowolony z tego, jak potraktowali go w klubie

Norbert Krakowiak przez większość minionego sezonu reprezentował barwy PSŻ-u Poznań. Do „Skorpionów” były zawodnik Falubazu trafił z GKM-u Grudziądz na zasadach wypożyczenia. Wszystko przez brak miejsca w składzie ekstraligowej ekipy. Sam zawodnik nie jest zadowolony z tego, jak potraktowano go w Grudziądzu, co przyznał w rozmowie z WP SportoweFatky.

GKM Grudziądz rozpoczynał sezon 2023 z bardzo rozbudowanym składem. Z samych polskich seniorów, jakich mieli dostępnych, było czterech zawodników. Wszystko przez to, że polski paszport otrzymał także Wadim Tarasienko. Rosjanin prezentował się lepiej od Norberta Krakowiaka i Mateusza Szczapaniaka, dzięki czemu otrzymał szansę jazdy w pierwszym zespole i do końca sezonu już z niego nie wypadł. Wobec tego włodarze klubu z Grudziądza zdecydowali się wypożyczyć Krakowiaka i Szczepaniaka kolejno do PSŻ-u Poznań i Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Na temat swojego odejścia w trakcie sezonu z drużyny GKM-u wypowiedział się również sam zainteresowany. Jak sam 24-latek przyznał, ma on trochę żalu do siebie, gdyż sam nie przewidział tej sytuacji, a mógł on trafić do innej ekstraligowej drużyny, gdzie jego przygoda mogłaby potoczyć się lepiej.

– Rozumiem, że zarządzanie drużyną to trudne zadanie, ale niekiedy wydaje się, że brakuje pewnej wiedzy o sporcie i zrozumienia dla potrzeb zawodników. Mam trochę żal do siebie, że nie przewidziałem nieobliczalności tych ludzi, ponieważ miałem oferty z innych klubów ekstraligowych i mogłem wybrać inaczej, a tym samym przynajmniej o rok przedłużyć starty w elicie – mówił Norbert Krakowiak w rozmowie z WP SportoweFakty.

Teraz przed Norbertem Krakowiakiem stanie inne wyzwanie w postaci jazdy w Wilkach Krosno. Krośnianie do sezonu podejdą z ambicjami powrotu na najwyższy szczebel rozgrywek w naszym kraju. Sporo będzie w tej sprawie zależało od poszczególnych zawodników, w tym samego Krakowiaka. Jeśli urodzony w Gorzowie żużlowiec razem z kolegami pojadą na dobrym poziomie, Wilki mogą pokusić się o walkę z dwoma faworytami Ostrovią i Polonią.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *