Żużel - Best Speedway Tv

Budmax-Stal Polonia Piła – SpecHouse PSŻ Poznań. Jednostronne derby Wielkopolski? [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Budmax-Stal Polonia Piła

Budmax-Stal Polonia Piła – SpecHouse PSŻ Poznań. Jednostronne derby Wielkopolski? [ZAPOWIEDŹ]

Budmax-Stal Polonia Piła – SpecHouse PSŻ Poznań. Jednostronne derby Wielkopolski? [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 16.07 o godz. 14 na stadionie w Pile, dojdzie do kolejnego derbowego spotkania na ziemi Wielkopolskiej. Tym razem rywalizacja w ramach 2 ligi żużlowej przeniesie się nie na północ regionu.

galeria 1 8

Drużyna Budmax-Stal Polonia Piła nie będzie najlepiej wspominała pierwszego spotkania derbowego w stolicy Wielkopolski. Wyjazdowy pogrom 66:24, jakiego doznała w Lany Poniedziałek na poznańskim Golęcinie, z pewnością ostudził oczekiwania wielu sympatyków klubu na większy sukces w pierwszym sezonie po reaktywacji.Skorpiony ze SpecHouse PSŻ Poznań są z kolei obecnie na fali wznoszącej po ostatnich dwóch ważnych wygranych, przybliżających ich znacząco do fazy Play-off. Drużyna ze stolicy Wielkopolski także oczywiście ma swoje problemy ale na pewno w ostatnich dwóch spotkaniach będzie chciała sięgnąć po komplet możliwych punktów.Względem ostatnich spotkań w składzie Budmax-Stal Polonia Piła nie doszło do żadnych zmian. Wciąż nieobecnymi z różnych powodów są Szwed Tomas H. Jonasson, reprezentanci Niemiec Max Dilger, Lukas Fienhage czy Amerykanin Broc Nicol. Menedżer Ryszard Dołomisiewicz wraz trenerem Waldemarem Cisoniem stawiają mocniej na krajowych zawodników a jedynym wyjątkiem jest wypożyczony Słoweniec Matic Ivacic.

galeria 2 9

Po nieobecności w meczu z Optibet Lokomotiv Daugavpils do składu SpecHouse PSŻ Poznań powraca Robert Chmiel. Menedżer Tomasz Bajerski nie desygnował tym razem Kacpra Gomólskiego, mającego za sobą najgorszy występ w tym sezonie. Nie jest do końca jednak pewne czy awizowana ZZ będzie miała miejsce, tak sam jak i to kto zajmie młodzieżową pozycję nr 7.Dla Budmax-Stal Polonia Piła spotkanie derbowe będzie ostatnim przed własną publicznością w tegorocznych rozgrywkach. Zawodnicy z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i być może pokusić się o jakąś niespodziankę choć będzie to piekielnie trudne zadanie.Poznańskie Skorpiony są faworytem tego meczu i zamierzają zgarnąć pełną pulą w pojedynku z Budmax-Stal Polonia Piła, walcząc tym samym do końca o jak najlepsze rozstawienie przed finałową fazą Play-off. Drużyna w ostatnim czasie nabrała rozpędu a kolejne dobre wyniki mogą tylko i wyłącznie natchnąć pozytywnie zawodników do sięgnięcia po coraz to wyższe cele.Awizowane składy:

Budmax-Stal Polonia Piła

9. Artur Mroczka
10. Lars Skupień
11. Marcin Jędrzejewski
12. Tomasz Orwat
13. Matic Ivacic
14.
15. Marcin Ogrodnik

SpecHouse PSŻ Poznań

1. Rune Holta
2. Kevin Fajfer
3. Robert Chmiel
4. Aleksandr Łoktajew (ZZ)
5. Jonas Seifert-Salk
6. Olivier Buszkiewicz
7.

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

×