Przejdź do treści
Aktualności

Bezmyślny atak zawodnika Stali. Żółta kartka i Lebiediew w drodze do szpitala

Zawodnika Stali
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Bezmyślny atak zawodnika Stali. Żółta kartka i Lebiediew w drodze do szpitala

Dzisiaj odbywało się tylko jedno spotkanie PGE Ekstraligi. Ebut.pl Stal Gorzów podejmowała u siebie Fogo Unię Leszno. Było to zaległe spotkanie szóstej kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy powiększali tylko swoje prowadzenie. W wyścigu dwunastym byliśmy niestety świadkami bardzo brzydkiego upadku, spowodowanego przez ostry atak Oskara Fajfera.

W biegu dwunastym losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte, a Stal była pewna zwycięstwa z gośćmi z Leszna. Niestety doszło do bardzo groźnej sytuacji. Kiedy, na podwójne prowadzenie na wejściu w drugi łuk wychodzili goście, Oskar Fajfer przeprowadził ostry atak i uderzył w Andrzeja Lebiediewa. Obaj zawodnicy upadli na tor i wszyscy czekali na dalsze wieści dotyczące ich zdrowia, gdyż nie wyglądało to dobrze.

Po pewnej chwili o własnych siłach podniósł się żużlowiec Ebut.pl Stali Gorzów i powrócił do parku maszyn. Niestety gorzej wyglądała sytuacja ze zdrowiem Łotysza. Na torze pojawiła się karetka, w której Lebiediew opuścił tor, a następnie udał się do szpitala. Jak zostało powiedziane podczas transmisji na antenie Eleven Sports 1, zawodnik uskarżał się na ból w okolicach żeber. W następstwie upadku i ostrego ataku w swoim wykonaniu Oskar Fajfer został z kolei ukarany żółtą kartką od sędziego zawodów.

Stal Gorzów
Fot. Marta Astachow
Unia Leszno
Fot. Emilia Hamerska Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *