Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bez sentymentów. Jason Doyle odchodzi z Leszna!

Jason

Autor: Bartosz Glapiak

Bez sentymentów. Jason Doyle odchodzi z Leszna!

Jason Doyle w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Fogo Unii Leszno. Dziś wieczorem leszczyński klub oficjalnie potwierdził informację, która krążyła w sieci już od dłuższego czasu. Tym samym Byki muszą szukać zastępstwa do składu.

Jeszcze w połowie sezonu mistrz świata z 2017 roku osiągnął porozumienie z Unią Leszno. Pod koniec czerwca ogłoszono, że jeden z liderów Byków pozostanie w klubie na przyszły sezon. Po zakończonych rozgrywkach jednak Australijczyk zmienił zdanie. Zawodnik otrzymał lukratywną ofertę od beniaminka PGE Ekstraligi, Cellfast Wilków Krosno.

Roman Jankowski i Damian Ratajczak opowiedzieli o turnieju towarzyskim w Lesznie

Władze leszczyńskiej Unii nie zdołały się przekonać żużlowca do zmiany zdania. Zadecydowały kwestie finansowe. Już jakiś czas temu, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o potencjalnym odejściu Australijczyka z Leszna, głos w tej sprawie na Twitterze zabrał Piotr Rusiecki, prezes Fogo Unii Leszno. Włodarz poruszył kwestię raz danego słowa, które jednak Doyle postanowił złamać. To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie w sporcie żużlowym.

Nie jest tajemnicą, że w Krośnie otrzyma znacznie wyższy kontrakt niż do tej pory w Lesznie.Jason Doyle spędził w Unii Leszno dwa sezony. W 2022 roku zajął 15. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi ze średnią na poziomie 1,952 pkt./bieg.

Fot. Bartosz Glapiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *