Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Przed nami jedenasta kolejka Bauhaus Ligan, czyli zapowiedzi wtorkowych spotkań

Bauhaus Ligan

Autor: Jagoda Burka

Przed nami jedenasta kolejka Bauhaus Ligan, czyli zapowiedzi wtorkowych spotkań

We wtorek o godzinie 19:00 będziemy obserwować trzy spotkania w ramach jedenastej kolejki Bauhaus Ligan. Gospodarzami meczów będą: Eskilstuna Smederna, Rospiggarna Hallstavik i Vastervik Speedway. Na czele aktualnej tabeli z dwudziestoma dwoma punktami znajduje się drużyna Lejonen Gislaved, goniona przez Eskilstunę Smederna i ekipę z Vastervik. 

Eskilstuna Smederna we wtorek podejmie na swoim torze drużynę Kumla Indianerna. Wicelider tabeli Bauhaus Ligan chce kontynuować serię zwycięstw, mając dwadzieścia jeden punktów na koncie, z pewnością będą walczyć o dogonienie Lwów z Gislaved. Mając odjechane o jedno spotkanie mniej, muszą liczyć na porażkę ekipy z Gislaved i swoją wygraną, by awansować na lidera. Do zespołu po kontuzji wraca Dan Bewley. Brytyjczyk niesamowicie pokazał się już w polskiej lidze, także jest gwarantem punktów. Z Polaków po stronie Eskilstuny zobaczymy Kacpra Worynę i Grzegorza Zengotę. 

Kumla Indianerna zajmuje czwarte miejsce w tabeli szwedzkiej ligi, mając odjechane dziewięć spotkań i dziesięć punktów na swoim koncie. Po dość pokaźnej przegranej dwudziestoma czterema punktami z Lejonen Gislaved drużyna z Kumli z pewnością będzie chciała zawalczyć o odbicie i wygraną. W składzie z Australijczykami – Maxem Frickiem i Chrisem Holderem, którzy dobrze zaprezentowali się w Polsce, drużyna z Kumli powinna powalczyć o jak najlepszy wynik. Z Polaków po stronie Indian zobaczymy Norberta Kościucha. 

Awizowane składy:

Eskilstuna Smederna: 

 1. Pontus Aspgren (zastępstwo zawodnika)
 2. Daniel Bewley
 3. Robert Lambert 
 4. Michael Jepsen Jensen 
 5. Kacper Woryna 
 6. Grzegorz Zengota 
 7. Max Belsing 

Kumla Indianerna: 

 1. Niels-Kristian Iversen 
 2.  David Bellego
 3. Norbert Kościuch
 4. 12. Max Fricke 
 5. 13. Chris Holder 
 6. 14. Jonatan Grahn 
 7. 15. Gustav Grahn

Drużyna Rospigharny Hallstavik po czterech przegranych z rzędu na pewno będzie chciała odbić się i wygrać spotkanie. Zajmując szóste miejsce w tabeli z pięcioma punktami, zawodnicy będą chcieli wykorzystać swój atut toru, by pokazać, że nie są chłopcami do bicia. W ekipie Rospiggarny nadal stosowane będzie zastępstwo zawodnika za Andrzeja Lebiediewa. Z Polaków będziemy obserwować Szymona Woźniaka i Tomasza Gapińskiego. 

Ich rywalem będzie Masarna Avesta, czyli drużyna, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bauhaus Ligan. Mimo odjechanych dziewięciu, Piraci mają na swoim koncie tylko dwa punkty, co jest równoznaczne z jedną wygraną. Ich obecna sytuacja jest zapalnikiem do powrotu na odpowiednie tory i zwycięstwo na wyjeździe. W Masarnie także będziemy mieli zastępstwo zawodnika, tym razem za Przemysława Pawlickiego. Osamotniony z Polaków będzie Krzysztof Buczkowski.

Rospiggarna Hallstavik:

 1. Wiktor Palovaara
 2. Andrzej Lebiediew (zastępstwo zawodnika) 
 3. Szymon Woźniak
 4. Tomasz Gapiński
 5. Timo Lahti 
 6. Kim Nilsson 
 7. Kevin Juhl Pedersen 

Masarna Avesta: 

 1. Krzysztof Buczkowski 
 2. Jan Kvech
 3. Rohan Tungate 
 4. Przemysław Pawlicki (zastępstwo zawodnika) 
 5. Antonio Lindbäck 
 6. Emil Millberg 
 7. Philip Hellström Bängs 

Vastervik Speedway to drużyna, która zajmuje trzecie miejsce w szwedzkiej tabeli. Z odjechanymi dziewięcioma spotkaniami na swoim koncie mają szesnaście punktów. By chociaż trochę zbliżyć się do wyprzedzających drużyn, zawodnikom z Vastervik potrzebna jest wygrana. W składzie zobaczymy dobrze spisującego się ostatnio Gleba Chugunova oraz ponownie po przerwie zobaczymy Fredrika Lindgrena. Z Polaków zobaczymy także Bartosza Smektałę.

Aktualny Drużynowy Mistrz Szwecji nie radzi sobie dobrze w ligowych rozgrywkach. Po odjechaniu dziewięciu spotkań mają tylko cztery punkty, a to nie jest dobry znak do obrony tytułu. Zawodnicy Dackarny po wygranej z Hallstavik będą chcieli podtrzymać passę i odbić się z przedostatniego miejsca, szczególnie, że do Rospiggarny tracą tylko jeden punkt, mając odjechane spotkanie mniej. Osamotnionym Polakiem w drużynie mistrzów Szwecji jest pokazujący ostatnio bardzo dobrą formę Maciej Janowski. 

Awizowane składy: 

Vastervik Speedway: 

 1. Gleb Chugunov 
 2. Bartosz Smektała
 3. Fredrik Lindgren 
 4. Jaimon Lidsey 
 5. Kenneth Bjerre 
 6. Peter Ljung 
 7. Anton Karlsson 

Dackarna Mallila:

 1. Rasmus Jensen 
 2. Filip Hjelmland 
 3. Jacob Thorssell 
 4. Maciej Janowski 
 5. Brady Kurtz 
 6. Nikolai Klindt 
 7. Ludvig Lindgren 

fot. Veronica Larrson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×