Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Szesnasta kolejka szwedzkiej Bauhaus Ligan przed nami. Trzy mecze we wtorek i jeden w czwartek

Bauhaus Ligan

Autor: Edyta Wojdeł

Szesnasta kolejka szwedzkiej Bauhaus Ligan przed nami. Trzy mecze we wtorek i jeden w czwartek

W tym tygodniu zapraszamy do śledzenia kolejnych rozgrywek w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Już dziś 09.08 o godz. 19:00 odbędą się trzy spotkania na szwedzkich torach w Hallstavik, Västervik i Målilli. Natomiast w czwartek 11.08 o tej samej porze będzie można obserwować mecz w Gislaved.

Pierwsze z wtorkowych spotkań, które odbędzie się w Hallstavik będzie transmitowane na antenie Eleven Sports1. Tamtejsza Rospiggarna podejmie na domowym torze Piraternę Motala. Obydwa zespoły na swoich kontach mają po trzy wygrane. Gospodarze co prawda zajmują o jedną pozycję wyżej w klasyfikacji szwedzkiej Bauhaus Ligan, ale na swoim koncie mają o dwa mecze i zarazem dwie porażki więcej, niż przybywający do nich goście z Motali.

Rospiggarna swoje wygrane odnotowała dwukrotnie na własnym owalu i raz na wyjeździe w Aveście. Natomiast Piraci wszystkie swoje wygrane odnotowywali jak do tej pory jedynie na domowym torze, co oznacza, że może być to dla nich kolejny trudny wyjazd. Obydwie drużyny będzie reprezentowało łącznie pięciu Polaków. Dla Rospiggarny Hsllstavik pojadą: Szymon Woźniak oraz Tomasz Gapiński, a dla Piraterny Motali: Piotr Pawlicki, Jakub Jamróg i Oskar Fajfer.

Rospiggarna Hallstavik:
1. Kim Nilsson
2. Andzejs Lebedevs
3. Victor Palovaara
4. Szymon Woźniak
5. Tomasz Gapiński
6. Kai Huckenbeck
7. Adam Ellis

Piraterna Motala:
1. Piotr Pawlicki
2. Vaclav Milik
3. Luke Becker
4. Jakub Jamróg
5. Oskar Fajfer
6. Rasmus Broberg
7. Alexander Liljekvist

Drugi z wtorkowych meczy zostanie rozegrany w Västervik. W tym sezonie gospodarze z Västervik Speedway nie przegrali na domowym torze jeszcze ani jednego meczu. Nie ulega więc wątpliwości, że i tym razem, podejmując Indian z Kumli, postarają się wykorzystać atut domowego owalu. Gospodarze z Västervik również zajmują tylko jedną pozycję wyżej w szwedzkiej klasyfikacji, niż ich goście z Kumli. Västervik Speedway odjechało co prawda jedno spotkanie więcej, ale na swoim koncie ma jak do tej pory tylko dwie porażki.

Natomiast gorzej prezentuje się sytuacja Indianerny Kumla, która na jedenaście rozegranych spotkań zaliczyła już pięć porażek. Dodatkowo są to, w tym sezonie, jedyne dwa zespoły, które na swoich kontach mają remis, odnotowany właśnie w pierwszym starciu pomiędzy sobą. Nie ulega wątpliwości, że obydwa zespoły będą mocno zmotywowane.

Västervik Speedway:
1. Gleb Chugunov
2. Bartosz Smektala
3. Fredrik Lindgren
4. Mads Hansen
5. Kenneth Bjerre
6. Peter Ljung
7. Anton Karlsson

Indianerna Kumla:
1. Niels-Kristian Iversen
2. Norbert Kościuch
3. Chris Holder
4. Norbert Krakowiak
5. Max Fricke
6. Gustaw Grahn
7. Jonatan Grahn

Ostatnie wtorkowe spotkanie to pojedynek pomiędzy dwiema drużynami z samego końca tabeli szwedzkiej Bauhaus Ligan. Dackarna Målilla ugości na swoim domowym torze Masarnę Avesta. Zawodnicy Dackarny, którzy jednocześnie są obrońcami zdobytego w zeszłym roku tytuł najlepszej drużyny Bauhaus Ligan, w tym sezonie na dziesięć odjechany meczy zdołali wygrać tylko dwa. Obydwa te zwycięstwa odnieśli na owalu w Målilli. Natomiast Masarna Avesta swój jedyny triumf, wśród jedenastu odjechanych spotkań, świętowała właśnie po pierwszym spotkaniu z Dackarną Målilla. Można przypuszczać, że gospodarze zrobią wszystko by ponownie wykorzystać atut własnego owalu, a goście chętnie powtórzą zwycięstwo z pierwszego spotkania tych drużyn.

Dackarna Målilla:
1. Rasmus Jensen
2. Jacob Thorssell
3. Frederik Jakobsen
4. Maciej Janowski
5. Brady Kurtz
6. Viktor Trofimov
7. Ludvig Lindgren

Masarna Avesta:
1. Krzysztof Buczkowski
2. Kacper Gomolski
3. Rohan Tungate
4. Przemysław Pawlicki
5. Antonio Lindbäck
6. Francis Gusts
7. Philip Hellström-Bängs

Po trzech tygodniach przerwy intensywna praca czeka zawodników Dackarny Målilla, która po wtorkowych rozgrywkach na domowym torze uda się w czwartek w gościnę do Lejonen Gislaved, które zajmuje obecnie drugą pozycję w szwedzkiej klasyfikacji. Bez wątpienia będzie to ciężki mecz dla Dackarny Målilla. Zawodnicy z Gislaved jak do tej pory mają na swoim koncie jedynie dwie porażki i zapewne będą dwoić się i troić by dogonić aktualnego lidera tabeli – Smedernę Eskilstuna.

Lwy odjechały jak do tej pory dwa spotkania mniej niż żużlowcy Smederny, co daje im realne szanse na dogonienie, a nawet wyprzedzenie liderów. Zmagania tych drużyn również będziemy mogli śledzić na antenie Eleven Sports1, w czwartek, o godz. 19:00.

fot. Pascal Lindh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×