Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Bartosz Zmarzlik wspomina czasy wspólnej jazdy z Tomaszem Gollobem

Bartosz Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Bartosz Zmarzlik wspomina czasy wspólnej jazdy z Tomaszem Gollobem

Bartosz Zmarzlik jest obecnie najlepszym żużlowcem na świecie. Wychowanek Stali Gorzów ma na swoim koncie cztery tytuły mistrza świata i wydaje się, że nic i nikt nie jest w stanie powstrzymać go przed zdobywaniem kolejnych laurów. Ważną rolę w karierze mistrza odegrał również Tomasz Gollob, o którym opowiedział w podcaście „Mówi się Żużel”. Żużel to nie tylko sport, ale także historia, pasja i mentorstwo, które wpływają na rozwój młodych talentów.

Czasy wspólnej jazdy z Tomaszem Gollobem

Obaj mistrzowie jeździli razem w Stali Gorzów. Wtedy jednak Zmarzlik zaczynał dopiero swoją przygodę z żużlem i mógł czerpać wiele nauki od indywidualnego mistrza świata z 2010 roku. Sam bardzo dobrze wspomina czasy wspólnych występów w jednym zespole i jak sam mówi, tęskni za tym.

– Dzięki Tomkowi na pewno ukierunkował w pewnym momencie, na co bardziej zwracać uwagę, z czego muszę brać odczucia i cały czas uczył zrozumienia tego i to było bardzo fajne, ale sam czas myślę, że piękne czasy generalnie wiele bym oddał, żeby wrócić się do pewnych czasów. […] Nie takich, jak już tu był, bo wtedy bardziej się już zapoznaliśmy. Jeździliśmy wspólnie do Hiszpanii, nocował u nas, wspólne ogniska na torze crossowym, mnóstwo czasu na torze, w warsztacie i to takie były też moje czasy, gdzie ja tak na dobrą sprawę wkraczałem w ten żużel i najpiękniejsze chwile – mówił Bartosz Zmarzlik w podcaście „Mówi się Żużel”.

Wypadek wielkiego mistrza

Wypadek, który przytrafił się Tomaszowi Gollobowi, zmieniając całe jego życie, był ogromnym szokiem dla wszystkich kibiców żużla w Polsce. Legendarny żużlowiec wskutek tego wylądował na wózku inwalidzkim. O tamtych chwilach opowiedział również czterokrotny mistrz świata. Żużel, który był integralną częścią życia Golloba, stał się także częścią jego wyjątkowej historii, zmagania się z trudnościami i determinacji w pokonywaniu przeciwności losu.

– To ciężkie chwile były i myślę, że w pewnym rodzaju do któregoś momentu nie docierało to do ciebie, wtedy nie docierało to do mnie. No ale jak, że to przecież niemożliwe – opowiedział Zmarzlik.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy Jacka Dreczki z Bartoszem Zmarzlikiem w podcaście „Mówi się Żużel”, którego można słuchać całkowicie za darmo na takich platformach jak YouTube czy Spotify.

Żużel
Fot. Michał Szmyd
385875208 10161368101396738 1821259287403338732 n 1 1
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *