Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Bartosz Zmarzlik: „Tor był jeszcze bardziej ekstremalnie twardy”  

Żużel
fot. Jakub Malec

Autor: Jagoda Burka

Bartosz Zmarzlik: „Tor był jeszcze bardziej ekstremalnie twardy”  

Za nami przełożone spotkanie w ramach czternastej kolejki PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław przegrała z Platinum Motorem Lublin 41:49. Najlepiej punktującym zawodnikiem gości był Bartosz Zmarzlik, który zdobył dziesięć punktów i dwa bonusy. Trzykrotny Mistrz Świata rozmawiał z nami tuż po tym spotkaniu. 

Marek Cieślak mocno skrytykował czołowych polskich żużlowców “Jakby jeździła czołówka Polski, to by był problem, ale tu dla tych chłopaków nie będzie problemu”

Drużynowy Puchar Świata jest już za nami, jednak wróćmy na chwilę do momentu jakim jest wygranie go przez Polaków. Dokładniej chodzi o jeden filmik, który krąży w mediach społecznościowych. Pokazuje on reakcję Bartosza Zmarzlika na próby wyprzedzenia rywala przez Macieja Janowskiego, które finalnie zagwarantowały naszym rodakom złoty medal. Wideo zrobiło furorę w żużlowym środowisku, a kibice mogli zobaczyć jakie emocje realnie towarzyszą zawodnikom podczas tak ważnych chwil oraz pisania historii. 

“Już myślę, że wcześniej w wywiadzie właśnie powtórzyłem, że ten dzień jest mega inny, mega wyjątkowy i jak się ma “Orzełka” na piersi to jakby te emocje i ten dreszczyk, chęć wygrywania rośnie kilkukrotnie na pewno. Wspaniały dzień dla polskiego teamu i ten dzień pokazał też, że było to prawdziwe święto żużla. […] Byłem już któryś raz w zespole reprezentacji i walczyliśmy o Puchar Świata zazwyczaj na tych zawodach jest inaczej, jest naprawdę wyjątkowo” – podkreślił Zmarzlik

Wspomniane wyżej zawody miały miejsce na Stadionie Olimpijskim, który jest domowym torem Betard Sparty Wrocław. Szczególnie zauważalna była obecność reprezentantów Platinum Motoru Lublin. Aż czterej zawodnicy z Lublina stanęli do rywalizacji o Puchar Świata na tym właśnie owalu. To sugeruje nam, że ci konkretni sportowcy już wcześniej mogli zyskać wiedzę na temat specyfiki wrocławskiego owalu, co mogło wpłynąć na ich strategię i przygotowanie do przełożonych z niedzieli zawodów. Jak odczuwają to zawodnicy?

“Czy ja wiem, po prostu i tak tor był jeszcze bardziej ekstremalnie twardy. Kolejny dzień, na którym trzeba było się ścigać, robić dobre punkty, a tamto już było dawno” 

Już przed zakończeniem rundy zasadniczej poznaliśmy ćwierćfinałowe pary, co sprawiło, że pojedynek pomiędzy Spartą a Motorem miał jedynie charakter formalności. W pierwszej fazie rundy Play Off drużyna z Lublina zmierzy się z rosnącym w siłę For Nature Solutions Apatorem Toruń. Niemniej jednak wydaje się, że to właśnie podopieczni trenera Macieja Kuciapy stali się faworytami tego dwumeczu. Ich postawa w tym sezonie daje nam poczucie, że mogą zdobyć przewagę i triumfować w tej rywalizacji.

“Myślę, że jak do każdego innego, bo taka jest nasza praca – każdy dzień jest inny i do każdego należy się przygotować na nowo i nie inaczej będzie w ten weekend.” 

Przed wyjazdem Bartosza do Rygi, gdzie zaplanowana jest siódma runda cyklu Speedway Grand Prix, pojawia się mała ciekawostka. W trakcie swojej długiej i owocnej kariery, jaką może się poszczycić Zmarzlik, nigdy wcześniej nie miał on okazji ścigać się na tym konkretnym torze na Łotwie. To sprawia, że będziemy jeszcze uważniej śledzić to, jak Polak radzi sobie z nowym wyzwaniem, starając się poznać i dostosować do tego konkretnego. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *