Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartosz Zmarzlik mówi o swoim podejściu do zakupów sprzętowych „To jest inwestycja w samego siebie”

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow

Autor: Jan Kamiński

Bartosz Zmarzlik mówi o swoim podejściu do zakupów sprzętowych „To jest inwestycja w samego siebie”

Czterokrotny mistrz świata niedawno zakończył swój sezon, można powiedzieć, że zdobył tak naprawdę wszystko, co było możliwe. Podczas sezonu, w trakcie swojej jazdy na torze nie raz wykazywał się niezwykłymi umiejętnościami, które owocowały wyższością nad rywalami. Nie można jednak zapominać o tym, że znaczącą częścią tego sportu jest też sprzęt, o czym wypowiedział się Bartosz Zmarzlik.

Każdy wie, że w żużlu znaczącą rolę odgrywają ustawienia sprzętowe, którymi zawodnicy mogą dopasować się do warunków i wyciągnąć ze swoich maszyn jak najlepsze wyniki. Jednak jeszcze bardziej kluczowa, może być jakość poszczególnych części, z których składa się motocykl. Bartosz Zmarzlik w tym sezonie na dystansie często był nie do złapania, a jego sprzęt był niesamowicie szybki. Został zapytany o to, jak mocno uwagę na finanse zwraca, przy wydatkach dotyczących sprzętu i kto tak naprawdę zarządza i kontroluje jego budżetem.

To jest taka inwestycja, jak to tłumaczę w samego siebie i lepiej moim zdaniem żałować, że się spróbowało, niż żałować, że się nie spróbowało. Myślę, że to po prostu mama wszystko kontroluje i nie mogę sobie zaprzątać tym głowy, że jak dzisiaj bym sobie wymyślił, że zadzwonię do Daniela Kowalskiego i powiem ,,Daniel zrób mi 2 silniki’’ to czy mnie na to stać, czy mnie na to nie stać, to po prostu nie dopuszczam tego do głowy, tylko po prostu chcę to mieć i mamuśka jakby tego pilnuje i mówi ok – powiedział w rozmowie dla Eleven Sports.

Bartosz Zmarzlik twierdzi, że nie obawia się tego, czy coś mu może nie wyjść lub okazać się nietrafionym zakupem. Uważa, że kiedy inni na chłodno analizują, czy będzie się im to opłacać i czy nie wyjdą na tym stratni, on wtedy już podejmuje decyzję i jeżeli widzi szansę na rozwój lub perspektywę jeszcze większej poprawy swoich wyników to natychmiast stara się tego dokonać. W jego przypadku pomocna może być sytuacja finansowa. Wielkie wsparcie sponsorów i zyski ze względu na odnoszone sukcesy na pewno pozwalają na bardziej odważne zakupy.

Czy dominacja Bartosza Zmarzlika utrzyma się jeszcze przez długi czas i wraz ze swoim doskonałym sprzętem zdobędzie kolejne tytuły w swojej karierze? Na te pytania odpowiedzi będziemy mogli znaleźć już w następnym sezonie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *