Przejdź do treści
Aktualności/Wywiady

Bartłomiej Kowalski mówi o dyspozycji, nadchodzących półfinałach i SON2: Kluczowe decyzje

Bartłomiej Kowalski
Fot. Jakub Malec

Autor: Jagoda Burka

Bartłomiej Kowalski mówi o dyspozycji, nadchodzących półfinałach i SON2: Kluczowe decyzje

Podopieczni Dariusza Śledzia pokonali w ćwierćfinale Fogo Unię Leszno i dostali przepustkę do półfinałów. Bartłomiej Kowalski zdobył podczas tego spotkania trzy punkty oraz został juniorem meczu. Młodzieżowiec Betard Sparty rozmawiał z nami tuż po zakończeniu rozgrywek. 

Nie do wiary! Nicki Pedersen na celowniku kolejnego pierwszoligowego klub! W barach tego klubu zdobył tytuł Mistrza Świata!

Betard Sparta Wrocław odniosła sukces, zapewniając sobie awans do półfinałów jako lider tabeli finałowej. To umożliwiło im rywalizację z Lucky Loserem. Przez pewien czas nie było jasne, czy przeciwnikiem będzie Motor Lublin, czy Apator Toruń, ze względu na zaciętą walkę między tymi drużynami. Jednak w końcu wybór padł na ekipę z Kujawsko-Pomorskiego. To rozstrzygnięcie wydaje się być korzystne dla wrocławskiego zespołu, ponieważ inaczej mielibyśmy szansę oglądać starcie drużyn, które przewidywane jest w finale tegorocznych rozgrywek.

Czy byśmy jechali z Motorem czy z Toruniem to nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Bierzemy to co jest, no i będziemy walczyć o to, żeby dojść do finału. 

Podczas fascynujących ćwierćfinałów doświadczyliśmy nietypowego zjawiska – wszystkie te spotkania odbyły się równocześnie. Ta innowacyjna decyzja wykluczyła wszelkie możliwe “kombinacje” i praktycznie w jednym momencie ujawniła kibicom, które drużyny przechodzą do kolejnego etapu. Takie rozwiązanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród fanów czarnego sportu, umożliwiając im aktywne śledzenie zmagań i intensywne emocjonowanie się dynamicznie mutującą tabelą finałową.

Zastanawialiśmy się jednak, w jaki sposób sportowcy poradzili sobie z tą nietypową sytuacją, a nawet czy był czas o tym myśleć podczas rozgrywania własnego meczu. Czy stanowiło to dla nich jakakolwiek trudność w myśleniu o nadchodzącym półfinałowym rywalu? 

Nie mieliśmy czasu tak naprawdę do tej pory, nie wiem, jakim wynikiem się skończył dokładnie ten mecz, ale być może nasz sztab gdzieś tam miał w „drugim oku” inne mecze. 

Ostatnie występy Bartłomieja Kowalskiego ukazują nieregularność jego formy, a wręcz przypominają sinusoidę. Młody zawodnik Betard Sparty Wrocław błyszczał wielokrotnie już w tym sezonie, jednak dostrzegamy pewne osłabienie jego występów. W pojedynku z Fogo Unią zdobył trzy punkty z bonusem. Sam przyznaje, że jest tego świadomy i aktywnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Ta wahająca się forma może wynikać z wielu czynników, takich jak presja czy zmęczenie. 

Zdecydowanie tak, właśnie ja coś się ostatnio wpadłem w jakieś kłopoty zgrania tego wszystkiego ze sobą też. Ostatnie kilkanaście dni pracowałam nad tym, żeby to poprawiać, no i dzisiaj też znowu coś nie było po mojej myśli, ale no będziemy pracować, żeby to wszystko wróciło na dobre tory.

Zakończyła się kolejna odsłona cyklu Speedway of Nations 2, czyli Mistrzostw Świata Par Juniorów, które zaowocowały kolejnym triumfem dla Polski. Nasi zawodnicy wysoko pokonali konkurencję, zdobywając zasłużenie złoty medal. Warto podkreślić, że obok Mateusza Cierniaka i Wiktora Przyjemskiego, na podium znalazł się również właśnie Kowalski. Jego udział w rywalizacji w Rydze może wydawać się skromny – tylko trzy punkty i bonus, jednakże osiągnięte przy zaledwie dwóch startach. Jazda z orzełkiem na piersi w tak młodym wieku budzi ogromną dumę z naszych juniorów. To wyraźny znak, że przyszłość polskiego speedwaya wygląda jasno i obiecująco.

Na pewno fajnie i cieszę się, że właśnie tam się znalazłem. Jakąś tam cegiełkę dołożyłem i zostaliśmy Mistrzami Świata U21.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *