Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartłomiej Kowalski gotowy do wejścia w nową rolę. Tegoroczny sezon będzie dla niego jednym z ważniejszych

Bartłomiej Kowalski
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Bartłomiej Kowalski gotowy do wejścia w nową rolę. Tegoroczny sezon będzie dla niego jednym z ważniejszych

Bartłomiej Kowalski w tym sezonie stanie przed ogromnym wyzwaniem. Zawodnik Betard Sparty Wrocław będzie pełnił w zespole rolę U24, więc nie będzie jak do tej pory startował pod numerami przeznaczonymi dla juniorów. Pierwszy sezon po zakończeniu wieku młodzieżowca jest bardzo ważny, gdyż często przychodzi wtedy czas weryfikacji. 22-latek dla Tygodnika Żużlowego opowiedział o zbliżającej się kampanii ligowej i o chęciach pozostania we Wrocławiu przez dłuższy czas.

Poprzedni sezon był ostatnim, w którym wychowanek akademii Janusza Kołodzieja startował jako junior. Bartłomiej Kowalski prezentował się wtedy bardzo dobrze, wykręcając średnią biegopunktową na poziomie 1,716. Wiele razy pokonywał on również wielu seniorów, jednak w tym roku czeka go ciężki sezon ze względu na wejście w nową rolę. Sam zainteresowany jest jednak świadomy tego, ale jak sam mówi, czuje się dobrze przygotowany.

– Taka jest prawda. Jedną nogą jestem już seniorem i to będzie chyba najbardziej istotny sezon z dotychczasowych w mojej karierze. Możliwe, że także najważniejszy, ale myślę, że jestem odpowiednio przygotowany – mówił dla Tygodnika Żużlowego Bartłomiej Kowalski.

Kowalski we Wrocławiu ściga się od 2022 roku, dokąd przeszedł z Włókniarza Częstochowa. W Sparcie udało mu się zaliczyć ekstraligowy debiut, a także indywidualnie zdobyć medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów czy zdobyć Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorów. Aktualnie nie ma zamiaru odchodzić, gdyż we wrocławskiej drużynie czuje się bardzo dobrze.

– Jasne, że tak. Chciałbym jeszcze kiedyś spróbować jazdy gdzieś bliżej domu, ale wydaje mi się, że w najbliższym czasie się na to nie zanosi. Dopóki będę mógł tylko zostać we Wrocławiu to tu zostanę, bo czuję się wyjątkowo dobrze w Sparcie. Dostałem z tego klubu ogromną pomoc, doceniam to i będę o tym pamiętał. Zrobię wszystko, żeby mój poziom sportowy był w najbliższych latach wyjątkowo wysoki i żebym nie dał nikomu pretekstu do tego, żeby mi podziękować. Wszystko w moich rękach – zapewnił mistrz Polski juniorów.

Betard Sparta Wrocław w nadchodzącym sezonie znowu powalczy o najwyższe cele. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska ma olbrzymi potencjał na to, by tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi ukończyć na podium. Bartłomiej Kowalski jest pewny dyspozycji drużyny i na pytanie, czy postawiłby pieniądze na to, że zdobędą mistrzostwo Polski, odpowiedział twierdząco.

– Powiem tak. Jestem pewny i siebie i swoich kolegów z zespołu. I tak. Postawiłbym – podsumował.

343557042 600325078691881 507274230577267078 n
Fot. Michał Szmyd
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *