Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Atmosfera w zespole atutem Startu Gniezno „Jesteśmy jedną drużyną i jako drużyna chcemy wygrywać”

Krajowej Ligi Żużlowej
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Atmosfera w zespole atutem Startu Gniezno „Jesteśmy jedną drużyną i jako drużyna chcemy wygrywać”

Kevin Fajfer w nadchodzącym sezonie będzie jeździć w Krajowej Lidze Żużlowej. Żużlowiec po przygodzie w Poznaniu wraca do swojej macierzystej drużyny Startu Gniezno. 25-latek jest bardzo zadowolony z okresu startów w barwach Skorpionów, a także atmosfery w ekipie z Gniezna.

Fajfer reprezentował barwy ekipy z Poznania w latach 2022-2023. Z zespołem PSŻ-u najpierw udało mu się awansować na zaplecze PGE Ekstraligi, aby rok późnej ścigać się w drużynie walczącej w rozgrywkach ówczesnej 1. Ligi Żużlowej. Wychowanek Startu uważa, że okres startów w poznańskim klubie był dla niego świetnym czasem, podczas którego wiele się nauczył, o czym opowiedział dla portalu polskiżużel.pl.

– Dwuletni pobyt w Poznaniu dał mi dużo. Fajny klub, prezes Kozaczyk do samego końca we mnie wierzył, odbyliśmy wiele rozmów w trakcie sezonu, jak i przed startem rozgrywek. Taka relacja buduje zawodnika, zwłaszcza gdy ludzie z klubu dobrze mu życzą i robią wszystko, co w ich mocy, aby ten zawodnik jechał jak najlepiej. W tym okresie musiałem się różnych rzeczy nauczyć. Jak najbardziej jestem zadowolony z dwóch ostatnich lat – mówił dla polskiżużel.pl Kevin Fajfer.

W tegorocznym sezonie Krajowa Liga Żużlowa ma zdecydowanego faworyta w postaci tarnowskiej Unii. Tarnowianie zbudowali niesamowity skład z zawodników, mogących rywalizować w Metalkas 2. Ekstralidze. Kevin Fajfer wskazuje jednak, że sezon może przynieść różne niespodziewane rozstrzygnięcia.

– W tym sporcie było już wiele dream teamów. Tak naprawdę to tor wszystko weryfikuje. Nikt nie jest na straconej pozycji, nikt na razie też nie ma żadnej przewagi nad resztą. Sami musimy udowodnić swoją wartość na torze, nikt za darmo punktów nie daje, miejsca w tabeli też nie. Każdy z nas chce wygrać. Sezon sezonowi nie jest równy, niektórzy zawodnicy mogą mieć gorszy sezon. Nowy sezon, nowe możliwości – tłumaczył.

O Starcie Gniezno nie mówiło się w kontekście bycia faworytem do awansu do Metalkas 2. Ekstraligi. Start ma jednak swój atut w postaci atmosfery panującej w zespole, na którą wskazał Fajfer, mówiąc, że jest ona z pewnością atutem drużyny z pierwszej stolicy Polski.

– Sądzę, że atmosfera. Chłopaki bardzo fajnie to wszystko prowadzą, mamy za sobą wiele rozmów. Ja trenuję w Gnieźnie z miejscowymi chłopakami, mamy świetny kontakt. Żaden z nas nie chce robić sobie pod górkę, bo jesteśmy jedną drużyną i jako drużyna chcemy wygrywać – wyjaśnił.

385474517 999115981128483 2049510727383776163 n
Fot. Jakub Malec
348663584 796857411817054 1172534471031688552 n
Fot. Sandra Rejzner

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *