Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Artiom Łaguta zwycięża na własnej ziemi! Relacja ósmej rundy Speedway Grand Prix w Togliatti

Artiom Łaguta

Autor: Jagoda Burka

Artiom Łaguta zwycięża na własnej ziemi! Relacja ósmej rundy Speedway Grand Prix w Togliatti

Atomowy Artiom Łaguta zwycięża ósmą rundę Speedway Grand Prix w Togliatti! Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik a trzecie miejsce Anders Thomsen. W klasyfikacji generalnej liderem nadal jest Polak, jednak jego przewaga wynosi tylko jeden punkt. 

Pierwszy bieg wygrał Max Fricke, który świetnie wyszedł ze startu i pojechał po pewną wygraną. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Anders Thomsen uporał się z Krzysztofem Kasprzakiem. Wyścig drugi bez historii – znakomity start Sayfutdinova i zdecydowane zwycięstwo. Przez chwilę walkę o drugie miejsce stoczyli Tai Woffinden i Maciej Janowski, jednak to Brytyjczyk okazał się być górą.

Trzecie ściganie to atomowa jazda Artioma Łaguty, który niemal od razu znalazł się na początku stawki. Drugi był Leon Madsen, którego przez chwilę gonił Bartosz Zmarzlik, jednak bezskutecznie. Lambert bez punktu. Czwarty bieg zwyciężył Jason Doyle. Australijczyka zaciekle gonił Matej Zagar – na próżno. Wadim Tarasienko na ostatnim okrążeniu zaliczył upadek. Rosjaninowi nic się nie stało.

Piąty wyścig to zwycięstwo Jasona Doyla. Drugie miejsce zajął Fredrik Lindgren a trzeci był Robert Lambert. Bez punktu Krzysztof Kasprzak. W biegu szóstym Maciej Janowski chciał się napędzić po luźnej nawierzchni, jednak upadł na drugim łuku pierwszego okrążenia. Polak wykluczony. W powtórce wyścigu ruszył się Łoktajew. Ukrainiec został ukarany ostrzeżeniem. Do trzech razy sztuka.

Artiom Łaguta już od momentu startowego rozkładał karty. Dwa punkty zgarnął Anders Thomsen. Siódme ściganie to świetny start Zmarzlika, który napędził się i pewnie pojechał do przodu. Zaskoczeniem był Emil Sajfutdinov, który został na ostatniej pozycji. Matej Zagar wywalczył dwa punkty, a Oliver Berntzon dojechał do mety jako trzeci. Ósmy wyścig zakończył się zwycięstwem Taia Woffindena. Max Fricke na drugiej pozycji atakowany był przez Madsena, jednak Australijczyk się obronił. Czwarty był Wadim Tarasienko. 

W biegu dziewiątym w taśmę wjechał Krzysztof Kasprzak. W jego miejsce pierwszy rezerwowy – Renat Gafurow. W powtórce zobaczyliśm walkę Janowskiego ze Zmarzlikiem, z której zwycięsko wyszedł zawodnik Stali Gorzów. Trzeci był Tarasienko. Dziesiąte ściganie w końcu dostarczyło nam mijanek. Zobaczyliśmy świetne starcie Thomsena z Lindgrenem. Duńczyk na prostej przeciwległej wyprzedził pierwszego Szweda, który natomiast szybko odbił swoją pozycję.

Leon Madsen z jednym punktem. Bieg jedenasty pewnie zwyciężył Woffinden. Zadowolony z siebie może być Łoktajew, który do mety dowiózł dwa punkty. Na drugim okrążeniu Oliver Berntzon minął Roberta Lamberta. Dwunasty bieg to pojedynek Laguty, Sayfutdinova  Doyla i Fricke. Górą atomowy Artiom Łaguta a tuż za nim Emil Sayfutdinov. Doyle na ostatniej prostej upadł, ale o własnych siłach wrócił do parku maszyn. 

W wyścigu trzynastym po stacie najlepiej Sayfutdinov, którego gonił Madsen. Duńczyk dopiero na czwartym okrążeniu znalazł odpowiednią prędkość i wyprzedził Rosjanina. Kasprzak na drugim okrążeniu poradził sobie z Łoktajewem. Czternaste ściganie to wygrana Taia Woffindena. Zmarzlik na drugiej pozycji musiał uważać na ataki Thomsena. Jason Doyle bez punktów. Bieg piętnasty padł łupem Fredrika Lindgrena. Z problemami jechał Artiom Łaguta, ale mimo to przedarł się na drugą pozycję. Berntzon z punktem, Tarasienko ostatni. Wyścig szesnasty to popis Macieja Janowskiego. Najpierw poradził sobie z Robertem Lambertem, a po chwili wyprzedził Fricke’a. Matej Zagar na ostatniej pozycji. 

Siedemnasty bieg to pewna wygrana Łaguty. Woffinden początkowo z problemami, jednak później wyprzedził Zagara i Kasprzaka. Polak z jednym punktem. W wyścigu osiemnastym na pożegnanie z turniejem świetnie pokazał się Wadim Tarasienko zdobywając dwa punkty. Sayfutdinov za rodakiem. Wygrał Anders Thomsen.

Dziewiętnaste ściganie padło łupem Leona Madsena. Janowski słabo ze startu, jednak szybko poradził sobie z Berntzonem i Doylem. Nie wystarczyło to jednak Polakowi by awansować do półfinału. Dwudziesty bieg zwyciężył Bartosz Zmarzlik, a tuż za nim Aleksandr Łoktajew. Fredrik Lindgren trzeci, Max Fricke bez punktu, ale z awansem do półfinału. 

Pierwszy półfinał wygrał Emil Sajfutdinow. Łaguta po długich męczarniach wykorzystał błąd Lindgrena i przyjechał na drugiej pozycji. Ostatni był Leon Madsen. Drugi półfinał po świetnych akcjach wygrał Bartosz Zmarzlik. Z problemami zmagali się Max Fricke i Tai Woffinden a to wykorzystał Anders Thomsen. W finale zwyciężył atomowy dziś Artiom Łaguta, a drugi przyjechał Bartosz Zmarzlik. Thomsen próbował gonić Polaka, jednak bez skutku. Emil Sayfutdinov nie podjął walki. 

Klasyfikacja generalna: 

1. Bartosz Zmarzlik 139

2. Artiom Łaguta 138

3. Fredrik Lindgren 107

4. Emil Sajfutdinow 105

5. Maciej Janowski 91

6. Tai Woffinden 85

7. Jason Doyle 68

8. Max Fricke 68

9. Leon Madsen 69

10. Anders Thomsen 58

11. Martin Vaculik 45

12. Robert Lambert 48

13. Dominik Kubera 44

14. Matej Zagar 36

15. Krzysztof Kasprzak 18

16. Oliver Berntzon 18

17. Gleb Czugunow 8

18. Jan Kvech 7

fot. MegaLada Team

1 odpowiedź do “Artiom Łaguta zwycięża na własnej ziemi! Relacja ósmej rundy Speedway Grand Prix w Togliatti

  1. Fantastyczna i rzetelna relacja. Uwagę zwraca emocjonalna strona tekstu,podkreslająca przekaz wydarzeń na zywo.
    Swietny tytuł 👏👏👏👌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *