Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Arged Malesa Ostrów – ebebe PSŻ Poznań. Derby Wielkopolski między spadkowiczem a beniaminkiem [ZAPOWIEDŹ]

Arged Malesa Ostrów

Autor: Dawid Procajło

Arged Malesa Ostrów – ebebe PSŻ Poznań. Derby Wielkopolski między spadkowiczem a beniaminkiem [ZAPOWIEDŹ]

Po pięciu latach przerwy czas na ponowne derby ziemi wielkopolskiej między Arged Malesa Ostrów a ebebe PSŻ Poznań. Ostatni raz taki pojedynek obie drużyny stoczyły ze sobą pojedynek ligowy na szczeblu 2. Ligi Żużlowej gdzie zwyciężyli gospodarze z południa Wielkopolski (54:36). Derby mają jednak to do siebie, że potrafią się rządzić swoimi prawami mimo różnych statusów obu ekip. Początek spotkania 04.05 o godz. 20:30.
galeria 1 1


Arged Malesa Ostrów do tegorocznych rozgrywek 1. Ligi Żużlowej przystępowała w roli spadkowicza z PGE Ekstraligi nie robiąc przy tym zbyt wielu ruchów kadrowych zachowując dotychczasowy silny trzon zespołu. Na drugim biegunie jest przystępująca do tego wyjazdowego spotkania ekipa ebebe PSŻ Poznań, która zeszłoroczną kampanię 2. Ligi Żużlowej zakończyła sukcesem w postaci awansu do wyższej ligowej klasy.


Zespół Arged Malesa Ostrów jako gospodarz tego spotkania przystępuje do tego meczu w roli faworyta. Po inauguracyjnej wyjazdowej wpadce i porażce z Wybrzeżem Gdańsk (46:41), przyszły dwie wygrane: domowa z KS ROW Rybnik (45:44) oraz wyjazdowa z Trans MF Landshut Devils (52:38). Trzeba zaznaczyć, że w obu wygranych spotkaniach drużyna jechała bez kontuzjowanego w pierwszym spotkaniu Tobiasza Musielaka a także bez Victora Palovaary, który uraz odniósł w przedsezonowym sparingu z Betard Spartą Wrocław, teraz obaj zawodnicy powracają do jazdy.

Żużel. “Było kilka lat, gdy byłem naprawdę twardy” – Niels Kristian Iversen o mądrości, która przychodzi z czasem


Derbowy rywal Arged Malesa Ostrów a więc drużyna ebebe PSŻ Poznań także ma swoje problemy niekoniecznie jednak związane z absencjami zdrowotnymi. Menedżer Tomasz Bajerski po dość nierównej dyspozycji krajowej formacji seniorskiej po raz kolejny rotuje składem w którym tym razem swojego miejsca nie znalazł Adrian Cyfer. Tradycyjnie można się przyzwyczaić do tego, że dwie regulaminowe zmiany zostaną wykonane, bo trudno przypuszczać by do startu w zawodach przystąpił awizowany Jakub Martyniak gdy w obwodzie jest jeszcze Jonas Seifert-Salk czy Emil Breum.

galeria 2 1


Na papierze faworytem tego spotkania jest oczywiście zespół Arged Malesa Ostrów ale można być pewnym, że i poznańska drużyna nie będzie zamierzała odpuszczać tego meczu w walce o utrzymanie. W drużynie gości najprawdopodobniej dojdzie do jeszcze jednej zmiany, która może mieć wpływ na losy tego spotkania wszystko jednak zależy od finalizacji kwestii formalnych.


Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów:
9. Oliver Berntzon
10. Grzegorz Walasek
11. Victor Palovaara
12. Matias Nielsen
13. Tobiasz Musielak
14. Jakub Poczta
15. Jakub Krawczyk


ebebe PSŻ Poznań:
1. Kevin Fajfer
2. Adrian Gała
3. Antonio Lindbaeck
4. Aleksandr Łoktajew
5. Jakub Martyniak
6. Karol Żupiński
7. Kacper Teska


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *