Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Apator w nowym sezonie: Kim będzie główny trener

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Grzęda

Apator w nowym sezonie: Kim będzie główny trener

Gościem wczorajszego magazynu był Adam Krużyński, czyli członek rady nadzorczej Apatora. Został on zapytany o kto, kto między innymi poprowadzi toruńską drużynę w nadchodzącym sezonie. Czy pozostanie nim Jan Ząbik, czy może Apator poszuka nowego szkoleniowca?

Wrocław eliminuje zespół Zengoty z tegorocznych rozgrywek: “wrocławianie zweryfikowali nasze plany”

Obecnie od niespełna dwóch miesięcy toruński zespół prowadzi Jan Ząbik. Legendarny szkoleniowiec miał najpierw na miesiąc zastąpić Roberta Sawinę, który po meczu z Platinum Motorem Lublin został zawieszony za niewłaściwe przygotowanie toru. Wydawało się, że Sawina po okresie zawieszenia wróci do swojej roli, lecz władze Apatora zadecydowały, że lepiej na tej funkcji sprawował się będzie 77-letni trener i to on prowadzi drużynę do końca rozgrywek. Wiele się mówi o przyjściu Piotra Barona na stanowisko trenera pierwszego zespołu, Krużyński wypowiedział się na ten temat w magazynie Canal+ Sport

Pomidor powinienem powiedzieć. Natomiast nie da się wszystkiego ukryć.
Oczywiście, że my cały czas rolę dla Jana przy tej drużynie widzimy i on na pewno z nami zostanie tak długo, jak będzie chciał, jak pozwoli mu zdrowie, jak będzie czuł przyjemność z tego, że jest ciągle przy żużlu. My też widzimy jak wiele organizacyjnych kwestii, jest jeszcze w Toruniu do ułożenia i potrzebujemy kogoś, kto ma dużo większe doświadczenie, niż my, niż osoby, które dzisiaj przy drużynie są.

I też będzie mógł poświęcić dużo więcej czasu tej drużynie, jak również drugiej drużunie, czyli U24, a szczególnie naszym juniorom. Bo jeżeli mamy ten progres zrobić w przyszłości ,to naprawdę uważam, że kluczem będzie to szkolenie i będą to punkty zdobywane przez juniorów. Także potwierdzam, że szukamy menadżera i za chwilę będziemy go mieli. – mówi toruński działacz

Pozostaje nam tylko czekać na nazwisko nowego trenera, a toruńskim fanom liczyć, że nowy trener wniesie coś dobrego dla drużyny i zwiąże się z nią na długi okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *