Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Apator Toruń w 2024: Więcej środków, więcej prestiżowych wydarzeń i silne wsparcie miasta

Apator Toruń
Fot. Łukasz WIlk

Autor: Redakcja

Apator Toruń w 2024: Więcej środków, więcej prestiżowych wydarzeń i silne wsparcie miasta

W 2024 roku Apator Toruń dostanie więcej pieniędzy na żużel niż rok wcześniej, dzięki większemu wsparciu finansowemu od miasta. Toruń przeznaczył ogółem 8 milionów złotych na sport zawodowy.

W konkursie na rozwój sportu seniorskiego 33 projekty szkoleniowe dla seniorów otrzymają wsparcie finansowe. Największą kwotę, czyli 1,8 miliona złotych, otrzymają koszykarze Arriva Polski Cukier, a kolejne 1,72 miliona złotych trafi do hokeistów KH Energa Toruń.

Środki te mogą być użyte na szkolenie toruńskich zespołów, udział w rozgrywkach, oraz utrzymanie wysokiego poziomu wyników. Dla żużlowców Apatora przewidziano 1,5 miliona złotych, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu do roku poprzedniego.

Klub Apatora będzie gospodarzem dwóch ważnych wydarzeń żużlowych w 2024 roku. 27 września odbędzie się finałowy turniej cyklu Speedway Grand Prix 2, a dzień później o medale będą rywalizować seniorzy. Apator będzie jedynym organizatorem, co wiąże się z większymi kosztami, ale także potencjalnymi zyskami oszacowanymi na nawet 3 miliony złotych. Klub ma także silną współpracę z ratuszem, co pomaga w organizacji prestiżowych turniejów, a umowa z Discovery Sports Events została przedłużona.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Apator
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×