Żużel - Best Speedway Tv

Apator Toruń faworytem. Gorzowianie osłabieni, ale z ambicjami [Zapowiedź] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Apator Toruń faworytem. Gorzowianie osłabieni, ale z ambicjami [Zapowiedź]

derby

Apator Toruń faworytem. Gorzowianie osłabieni, ale z ambicjami [Zapowiedź]

Dokładnie dzisiejsza data wpisze się do historii świata żużlowego jako początek kolejnego sezonu. Już o godzinie 18.00 odbędą się zawody pierwszej kolejki, w których zmierzy się toruńska drużyna ze Stalą Gorzów. Będzie to pierwsze ściganie w ekstralidze 2023. Mecz odbędzie się na Motoarenie w Toruniu, gdzie prognoza pogody wskazuje na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Ślączka i Pludra przed meczem z Włókniarzem Częstochowa

Czas transferów zawodników na sezon 2023 przyniósł ze sobą wiele zaskoczeń. Apator Toruń zbudował drużynę o mocnym fundamencie z poprzednich lat wraz z powiewem świeżości. Filarem ubiegłych sezonów można określić Emila Sajfutdinowa, Patryka Dudka, Pawła Przedpełskiego, Roberta Lamberta, czyli żużlowców-seniorów.

Porównując skład seniorski z ubiegłego roku, pożegnał się z toruńskim klubem Jack Holder, którego nazwisko jest mocno kojarzone z Apatorem. Do klubu dołączył utalentowany żużlowiec-Wiktor Lampart, który w ostatnich latach reprezentował barwy Lublina. To właśnie on jest najnowszym i jedynym nabytkiem Torunia na ten sezon.

Drużyna Stali Gorzów, również odczuła spore zmiany okna transferowego. W tym sezonie w Stali nie wystąpi już długoletnie i mocne ogniwo, kapitan drużyny, czyli Bartosz Zmarzlik. Zawodnik od tego sezonu będzie jeździł w Motorze Lublin. Nie można ukryć, że jest to duża zmiana nie tylko dla klubu, ale także dla kibiców klubu. Szeregi Gorzowa zasilił z kolei Oskar Fajfer.

Dzisiejsza rozgrywka zapowiada się bardzo interesująco. Jesteśmy ciekawi przygotowania zawodników i tego, jakie widowisko da nam dzisiejszy mecz. Przed sezonem jak i w pierwszej kolejce towarzyszy często delikatna niepewność.

For Nature Solutions KS Apator Toruń
9. Patryk Dudek
10. Robert Lambert
11. Paweł Przedpełski
12. Emil Sajfutdinow
13. Wiktor Lampart
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt

Reklamy

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Oskar Fajfer
3. Martin Vaculik
4. Wiktor Jasiński
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×