Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Apator poinformował o pozostaniu kolejnego lidera. Budują skład na lata

Apator
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Apator poinformował o pozostaniu kolejnego lidera. Budują skład na lata

For Nature Solutions KS Apator Toruń przedłużył kontrakt z kolejnym liderem zespołu. Podobnie jak w przypadku Emila Sajfutdinowa, Robert Lambert również zostanie w Toruniu przez minimum dwa następne sezony.

Brytyjczyk jest w Toruniu od 2021 roku. Sezony 2024 oraz 2025 będą zatem już czwartym oraz piątym rokiem spędzonym przez niego na Motoarenie. Lambert wyrósł z zawodnika do lat 24. na lidera ekstraligowego zespołu. Miniony sezon był jednak trochę gorszy niż poprzedni. Jego średnia spadła o nieco ponad 0,2 punktu na bieg – z poziomu powyżej 2,1 do 1,9 „oczka” zdobywanego na wyścig.

W Toruniu nie mają jednak wątpliwości, że 25-latka stać na jeszcze lepsze wyniki niż w sezonie 2022, a obecny rok był wypadkiem przy pracy. Brytyjczyk nadal jest powszechnie uważany za zawodnika z wielkim potencjałem, który w najbliższych latach włączy się do walki o tytuł mistrza świata.

Sam Lambert również bardzo cieszy się na myśl o jeździe z Aniołem na kevlarze przez następne dwa lata. W swoich mediach społecznościowych napisał, że jest bardzo podekscytowany możliwością dalszej jazdy w barwach Apatora i jest w pełni poświęcony tworzeniu silnej drużyny. Wcześniej kontrakt na dwa lata podpisał Emil Sajfutdinow. Oznacza to, że w Toruniu o liderów w najbliższym czasie martwić się nie muszą.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *