Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Anioły podejmą Koziołki! Zmarzlik, król Rygi po półfinał! Pora na pierwszy mecz Play-Off! [ZAPOWIEDŹ]

Sezon Żużlowy 2024
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Anioły podejmą Koziołki! Zmarzlik, król Rygi po półfinał! Pora na pierwszy mecz Play-Off! [ZAPOWIEDŹ]

Żarty się skończyły! Pora na fazę Play-Off! W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu zmierzy się piąta i druga drużyna w tabeli. Już o 14:00 For Nature Solutions KS Apator Toruń zmierzy się z PLATINUM Motor Lublin. Zeszłoroczne spotkanie w play-offach na Motoarenie padło łupem gospodarzy, jednak cały dwumecz był na korzyść drużyny z Lublina. Jak w tym roku będzie wyglądało starcie? Kto w niedzielę będzie bardziej zadowolony z wyniku, a kto będzie łamał sobie głowę przed kolejnym spotkaniem?

Dariusz Śledź: “Plandeka zawsze odgrywa jakąś rolę, ale nie zwalamy na plandekę, bo warunki były takie same dla wszystkich”

W sezonie zasadniczym spotkanie między tymi drużynami, na torze w Toruniu, zakończyło się dwupunktowym zwycięstwem gospodarzy. Motor w tamtym spotkaniu jechał bez kontuzjowanego Dominika Kubery. Jednak toruńskie Anioły nie dały rady utrzymać tego prowadzenia i na torze w Lublinie zaliczyły porażkę.

W zeszłym roku obie drużyny spotkały się w półfinałach. Motor do meczu w Toruniu przystąpił w osłabieniu – Michelsen zaliczył upadek podczas próby toru. Ówczesny wicemistrz Polski przegrał aż 10 punktami tamto spotkanie, które udało się odrobić z nawiązką w meczu u siebie.

PLATINUM Motor Lublin po raz trzeci w przeciągu roku jedzie na mecz do Torunia i po raz trzeci w osłabieniu. W barwach Mistrza Polski nie wystąpi Jack Holder, który pod koniec lipca nabawił się kontuzji ręki. Gospodarze przystępują do tego meczu jedynie z kosmetycznymi zmianami.

Kto okaże się lepszy na Motoarenie w te niedzielne popołudnie? Czy Motor pomimo braku Holdera da radę wygrać? Czy Anioły postawią się Koziołkom? Kto będzie bliżej awansu do półfinału?

Mecz między Apatorem a Motorem startuje o godzinie 14:00 i będzie można go oglądać na Eleven Sport 1 lub wysłuchać pełnej radiowej transmisji w Radiu Freee (89,9 w Lublinie) lub na stronie Radia Lublin.

Awizowane składy:

For Nature Solutions KS Apator:
9. Robert Lambert
10. Paweł Przedpełski
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinov
14. Mateusz Affelt
15. Krzysztof Lewandowski

PLATINUM Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Jan Rachubik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kacper Grzelak
7. Bartosz Bańbor
8. Mateusz Cierniak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *