Żużel - Best Speedway Tv

AMD Krsko wystartuje w 1. Lidze Czech | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

AMD Krsko wystartuje w 1. Lidze Czech

AMD Krsko

AMD Krsko wystartuje w 1. Lidze Czech

W swoich mediach społecznościowych AMD Krsko ogłosiło, że weźmie udział w 1. Lidze Czech tym samym rozgrywkach weźmie udział 5 zespołów.

Do tej pory w kwestii startów na drugim poziomie rozgrywkom pewne były Koprivnice, Svitavy, Praga i słowacka Zarnovica. Teraz do tych drużyn dołącza Krsko, tym samym rozgrywki wydłużyły się o jedną rundę. Liga będzie składać się z 5. spotkań, rozpocznie się 4 czerwca w Koprivnicach, a zakończy w Zarnovicy 9 października. Turniej w Słowenii odbędzie się natomiast 4 września na stadionie Matija Gubca.

Dołączenie do ligi Czech jest bardzo ważne dla rozwoju żużla w całej Słowenii. Po upadku Drużynowych Mistrzostw Słowenii zespół z Krsko zaczął brać w udział w corocznym Speedway Friendship Cup. Teraz AMD dołączyło już do drugich rozgrywek, co zwiększy liczbę spotkań rozgrywanych w tym kraju, oraz pozwoli młodym Słoweńcom zaprezentować się na arenie międzynarodowej.

Reklamy

Na ten moment skład AMD Krsko składa się z trójki zawodników. Są to Nick Skorja, Denis Stojs i młodzieżowiec Miran Praznik. Oprócz tego klub ma tróję młodych chłopaków trenujących w klasie 250cc.

Terminarz 1. Ligi Czech:

  • 04.06. Koprivnice (Czechy)
  • 23.06. Praga (Czechy)
  • 04.09. Krsko (Słowenia)
  • 17.09. Svitavy (Czechy)
  • 09.10. Zarnovica (Słowacja)

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×