Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Hit w Poznaniu! Aleksandr Łoktajew pozostaje „Skorpionem”!

Aleksandr Łoktajew

Autor: Dawid Procajło

Hit w Poznaniu! Aleksandr Łoktajew pozostaje „Skorpionem”!

Kibice poznańskich „Skorpionów” za sprawą ostatnich dynamicznych ruchów działaczy swojej ukochanej drużyny nie mogą narzekać na nudę. Nie dalej jak w poniedziałek ogłoszonym nowym zawodnikiem został Australijczyk Ryan Douglas tak teraz klub z ul. Warmińskiej 1 z pewnością odpalił bombę mocnego kalibru bowiem dotychczasowy lider ekipy Aleksandr Łoktajew pozostaje w poznańskim klubie na sezon 2024!
aleksandr loktajew 2


Przypomnijmy, że Aleksandr Łoktajew w rundzie zasadniczej tegorocznych rozgrywek mógł się legitymować szóstą średnią biegową (2,197) całej 1. Ligi Żużlowej, będąc absolutnym liderem ekipy InvestHousePlus PSŻ Poznań. Zdawać by się mogło, że po tak dobrym starcie w trwającej jeszcze kampanii 2023, zawodnik zdecyduje się na skorzystanie z jednej z wielu pierwszoligowych ofert, na które nie mógł z pewnością narzekać. Żużlowiec poczuł jednak swoją odpowiedzialność za wynik, w pierwszej kolejności podejmując rozmowy z władzami poznańskich „Skorpionów”, które okazały się pozytywne dla obu stron.

PSŻ Poznań rozpoczyna transferową ofensywę. Celem szybki powrót do 1. Ligi


Warto zaznaczyć przy tym, że tak dobre relacje zawodnika z poznańskim klubem wynikają również ze wsparcia, jakie działacze ze stolicy Wielkopolski wykazali szczególnie w roku 2022, który dla żużlowca nie był z pewnością łatwy. Aleksandr Łoktajew w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie musiał przejść długą drogę, by ostatecznie wyjechać do Polski gdy sezon zmierzał już ku końcowi. Znacznie wcześniej klub z Poznania pomógł rodzinie żużlowca wydostać się z okupowanego przez rosyjskiego agresora kraju, co też na pewno było ważnym gestem.

aleksandr loktajew


Zespół PSŻ Poznań w sezonie 2022 awansował do 1. Ligi Żużlowej mimo braku swojego lidera, jak jednak mawia stare przysłowie, co się odwlecze, to nie uciecze. I tak też się stało gdy na początku października ubiegłego roku Aleksandr Łoktajew wsiadł po raz pierwszy na żużlowy motocykl po ponad rocznej przerwie, kręcąc kółka na poznańskim oraz gnieźnieńskim owalu. Ukraiński zawodnik zrobił wtedy na tyle dobre wrażenie, że działacze z Poznania nie zastanawiali się zbyt długo nad przedłużeniem jego angażu.


Tym razem jednak sytuacja zawodnika była zupełnie odmienna, a i zarząd klubu InvestHousePlus PSŻ Poznań kolejnymi swoimi działaniami potwierdza, że celuje w szybki powrót do 1 .Ligi Żużlowej. Aleksandr Łoktajew ma wydatnie pomóc w realizacji tego zadania i z pewnością z miejsca ponownie stanie się liderem „Skorpionów”. W niedługim czasie można się więc spodziewać kolejnych ruchów kadrowych zespołu z poznańskiego Golęcina, na które z pewnością miejscowi kibice czekają z niecierpliwością.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *